birgün

18° PARÇALI BULUTLU

BİRGÜN EGE 02.10.2019 12:50

Manisa’da JES projeleriyle ilgili 'ÇED Gerekli Değildir' kararları iptal edildi

Ahmetli’nin Kargın köyü ile Salihli’nin Hasalan ve Kabazlı köylerinde JES projeleriyle ilgili verilen “ÇED gerekli değildir” kararlarının iptali tebliğ edildi

Manisa’da JES projeleriyle ilgili 'ÇED Gerekli Değildir' kararları iptal edildi

AYCAN KARADAĞ

Ahmetli’nin Kargın köyü ile Salihli’nin Hasalan ve Kabazlı köylerinde köylüler arazilerini korumak için açılması istenen JES’lere karşı uzun süredir mücadelelerini sürdürüyor.

Geçtiğimiz haftalarda Kargın köyünde JES projeleriyle ilgili “ÇED Gerekli Değildir” kararlarının iptali yönünde karar çıkmasının ardından bugün de Hasalan ve Kabazlı köylerinde “ÇED Gerekli Değildir” kararlarının iptali tebliğ edildi. Tebliğ sonrası Salihli Çevre Derneği Başkanı Avukat Seçil Ege, “Biz haklı olan mücadelemizi sürdüreceğiz” dedi.

“YA SÜRECİ SONLANDIRIRLAR YA DA ÇED OLUMLU KARARI ALMAK İÇİN UĞRAŞIRLAR”

Salihli Çevre Derneği Başkanı Avukat Seçil Ege şunları dile getirdi:

“Ahmetli’nin Kargın köyü, Salihli’nin Hasalan ve Kabazlı köyü ile ilgili 3 davanın duruşmasına 20 Eylül tarihinde aynı anda girdik. Öncesinde bir basın açıklaması yapmıştık. Geçen hafta Kargın köyü ile ilgili iptal kararı geldi. Bugün de Kabazlı ve Hasalan köyünde JES projeleriyle ilgili ÇED gerekli değildir kararlarının iptali yönünde kararlar tebliğ edildi. “ÇED Gerekli Değildir” kararının iptali yönünde davalar bitti. Bundan sonra ise ya süreci sonlandırırlar ya da ÇED olumlu kararı almak için uğraşırlar. Yılmazköy’de de buna benzer bir durum oldu. Biz haklı olan mücadelemizi sürdüreceğiz.”

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız