Manisa'da katliam gibi kaza: 15 tarım işçisi yaşamını yitirdi

Manisa'nın Gölmarmara İlçesi'nde kasasında tarım işçilerini tarlaya taşıyan kamyonet, süt tankeri ile çarpıştı. Kazada kamyonette bulunan büyük bölümü kadın 15 kişi yaşamını yitirirken, iki kişi de yaralandı.

DHA'nın haberine göre kaza bugün saat 05.30'da Gölmarmara'ya bağlı Hacıveliler Köyü yakınlarında meydana geldi. Bir süt tankeri ile bağa asma yaprağı toplamaya giden tarım işçilerini taşıdığı belirtilen kamyonet çarpıştı.

Tankerin şerit ihlali yapması nedeniyle meydana geldiği ileri sürülen kazada, büyük bölümü kadın olan kamyonetin kasasında seyahat eden tarım işçisi 15 kişi kazadan sağ kurtulamadı. Tanker şoförünün ise kazadan sağ kurtulduğu öğrenildi. Kazanın haber alınmasının ardından olay yerine ambulans ve cenaze araçları sevkedildi. Jandarma kazayla ilgili soruşturma başlattı.

ÖLENLERİN KİMLİKLERİ BELLİ OLDU:

Fadime Orhan 48
Zeynep Uysal 32
Ümmühan Uysal 30
Dürdane Kaya 40
Burak Kaya 15
Zekiye Çetin 54
Nesrin Aydın 27
Seydi Aydın 53
Zeynep Çetin 35
Kezban Uysal 67
Ümmü Demirkol 38
Ayşe Yaşar 40
Yıldız Öztürk 41
Azize Kars 52
Ayşe Aydın 47

ÖLEN 15 İŞÇİNİN 13’Ü KADIN

Manisa Valisi Erdoğan Bektaş, kaza ile ilgili bilgi verirken, saat 05.30 sıralarında işçi taşıyan kamyonet ile süt taşıyan tankerin çarpıştığını öğrendiklerini söyledi. Vali Bektaş, şöyle konuştu:

"Orası kazayı sebebiyet verecek sıkıntılı bir yol değil. Aldığımız bilgiye göre, tanker şoförünün karşı şeride geçerek asma yaprağı toplamak için giden ve içinde 15 işçi bulunan kamyonete çarpıyor. Kazada 13’ü kadın olmak üzere 15 işçi kaybımız var. Savcı olayla ilgili gerekli soruşturmayı başlattı. Vefat eden işçilerimize Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyorum" dedi.