birgün

2° PARÇALI BULUTLU

Manisa'da öldürülen İranlı şair: 'İran rejimi öldürdü' iddiası

Manisa’da ölü bulunan Şair Mohammad Şabani'nin İran rejimi tarafından öldürüldüğü iddia edildi. Manisa Savcılığı tarafından, Mohammad Şabani’nin annesine, oğlunun İran istihbaratı tarafından öldürüldüğünü açıklaması yapıldığı öne sürüldü.

GÜNCEL 30.11.2022 16:28
Manisa'da öldürülen İranlı şair: 'İran rejimi öldürdü' iddiası Fotoğraf: Mehdi Hajati Twitter paylaşımı
Abone Ol google-news

23 Ekim’de Manisa’da öldürülmüş halde bulunan şair Mohammad Şabani'nin İran rejimi tarafından öldürüldüğü iddia edildi.

Evrensel’de yer alan habere göre; Şiraz Belediye Meclisi’nin eski üyesi Mehdi Hajati, sosyal medyadan yaptığı paylaşımda Manisa Savcılığının Şabani'nin annesine oğlunun İran istihbaratı tarafından öldürüldüğünü açıkladığını aktardı.

İranlı şair yazar Mohammad Şabani İran’da tutuklanıp işkence gördükten sonra İran'dan Türkiye'ye gelmişti. Şabani 23 Ekim’de ölü halde bulunmuştu.

İran’nın Şiraz belediye meclisinin eski üyelerinden Mehdi Hajati, 23 Ekim’de Türkiye'de ölü bulunan şair Mohammad Şabani'nin İran rejimi tarafından Türkiye’de öldürüldüğünü attığı tweet ile doğruladı.

Mehdi Hajati, Şabani’nin annesinin anlattıklarını şöyle aktardı:

“Yaşanan olaydan 50 gün geçmesine rağmen Mohammad’in annesi yeni konuşma kararı aldı. Manisa Savcılığı Mohammad’in annesine oğlunun İran rejimi istihbaratı tarafından öldürüldüğünü, bıçakla öldürdükten sonra battaniyeye sarılarak binadan aşağı atıldığını açıklamış.”

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol