birgün

23° SAĞANAK

Mansimov, Mehmet Ağar’ı yalanladı: Pistin parasını Tolga Ağar’a verdim

Azeri milyarder Mübariz Mansimov, Mehmet Ağar’ı yalanlayarak, Ağar’ın cezaevinde kaldığı sırada cezaevi yakınına helikopter pisti yaptırılması için Ağar’ın oğlu Tolga Ağar’a zarfın içinde 20 bin doların üzerinde para verdiğini söyledi. halktv.com.tr yazarı İsmail Saymaz'a konuşan Mansimov, “Aydın’da ünlü bir pidecide yemek yemeye gittik. Yemek yerken, (Tolga Ağar) ‘Bir helikopter pisti yapmak lazım’ dedi. Arabada para vardı. Korumam getirdi, verdi” ifadelerini kullandı.

GÜNCEL 27.06.2022 11:28
Mansimov, Mehmet Ağar’ı yalanladı: Pistin parasını Tolga Ağar’a verdim
Abone Ol google-news

Azeri milyarder Mübariz Mansimov, eski İçişleri ve Adalet Bakanı Mehmet Ağar ve AKP’den Elazığ Milletvekili olan oğlu Tolga Ağar ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Elindeki Yalıkavak Marina’yı Ağarlara kaptırmasıyla gündeme gelen ve FETÖ davasından tutuklandıktan sonra ‘örgüte yardım ettiği’ iddiasıyla 5 yıl hapis alan Mansimov, Mehmet Ağar’ın bir YouTube kanalına yaptığı açıklamaları yalanladı.

Ağar, bir Azeri gazetecinin YouTube kanalına yaptığı açıklamada, Aydın Yenipazar Cezaevi'nde yatarken, Mansimov’un cezaevinin tadilatını üstlendiğini ve yakınlarına yapılan helikopter pistini finanse ettiği iddiasının doğru olmadığını savundu:

“Konuştuklarının hepsi yalandır aşağı yukarı. Bir tanesine cevap vereyim. Cezaevinde yatarken cezaevine helikopter pisti yaptırdığımı söyledi. Onu yaptıran o dönem ki Nazilli Belediye reisidir. Bugün de MHP Aydın İl Başkanıdır. Hangi bir yalanını söyleyeyim çok.”

halktv.com.tr’den İsmail Saymaz’a konuşan Mübariz Mansimov ise Mehmet Ağar’ın sözlerini yalanladı. Helikopter pisti için parayı Mehmet Ağar’ın oğlu Tolga Ağar’a verdiğini söyleyen ve cezaevinin tadilat masraflarını üstlendiğini belirten Mansimov, “Yazık, başka diyecek bir şey yok. O piste ve (Ağar'ın) oğluna para verdim. Yazıklar olsun” dedi.

Mansimov, Saymaz’ın sorularına şu yanıtları verdi:

“AYDIN’DA ÜNLÜ BİR PİDECİDE YEMEK YEMEYE GİTTİK”

(Parayı) Tolga Ağar’a mı verdiniz?

Evet.

Nerede verdiniz?

Aydın’da ünlü bir pidecide yemek yemeye gittik. Yemek yerken, (Tolga Ağar) "Bir helikopter pisti yapmak lazım" dedi. Arabada para vardı. Korumam getirdi, verdi.

Paket içinde mi?

Zarf içinde.

Ne kadar verdiniz?

Tam hatırlamıyorum ancak 20 bin doların üzerindeydi.

Yanınızda kimse var mıydı?

Dört kişiydik.

O zaman hem belediyeye yaptırmış, hem siz para vermiş oluyorsunuz.

Belediye hesaplarında görünmesi lazım. Onun yalan olduğunu düşünüyorum. Çünkü Nazilli Belediye Başkanını tanıyorum. En azından bana söylerdi.

Hangi vesileyle tanırdınız?

Mehmet Ağar vesilesiyle. Bir gün marinaya geldi. Orada yemek yedik.

O yaptırmış olsa size söylerdi, öyle mi?

Konu açılmadı. Açılsa söylerdi. Ağar terör suçundan cezası onanmış bir insan. Onun için hangi belediye başkanı pist yapar? Bir kişi için pist yapılır mı ya? Diyelim, belediye yaptırmış. Demek ki yalancı, hırsız bunlar. Belediyeye de yalan söylemişler. Hem ondan, hem benden para alıyorsa başka nasıl açıklayabiliriz ki?

Ağar diyor ki, "Bütün iddiaları yalan."

Neyim yalan? Dediklerimin yalan olduğunu tek tek söylesin. İsterseniz Sivil Havacılık'tan görürsünüz. O piste benim helikopterimden başkası gitmemiş. Bir defa rahmetli Mustafa Koç, bir de Ferit Şahenk. Kalanlar hep benim helikopterim.

Sadece siz mi gidiyordunuz?

Ben gidiyordum. Başka gitmek isteyenler de kullanıyordu. Helikopter Bodrum’daydı.

Tanınan insanlar var mıydı gidip gelen?

Bir sürü... İhsan Kalkavan kaç defa yanına gitti. Söylesin neden geldiğini?

Cezaevi tadilatını da yaptırdığınızı iddia etmiştiniz.

Ne masraflar vardı, hepsini ben karşıladım. Beyefendi çıkıp desin ki “oğlum yaptırdı” veya “ben yaptırdım.” Kendisi TV’de diyor ki "emekliliğim, hiçbir şeyim yok."

“AĞAR, GÜLEN’E ÖVGÜLER YAĞDIRAN BİR İNSAN”

Başka iddialarınız da vardı. Mesela, Ulus'taki evinizi Ağar'a verdiğiniz iddiası.

Ona nasıl itiraz edecek ki. (İkamet) Kaydı buradaydı. Şu anda oturduğum evde. Cezaevine girmeden önce burada oturdu. Cezaevi tadilatı bitince teslim oldu. Hatırlarsınız, cezası onandı, bir ay sonra teslim oldu. Ona itiraz edemez.

Neredeyse yoksul bir hayat yaşadığını söylüyor. Bir de koymuş arkasına Erdoğan ile Atatürk’ün resmini. Kusura bakma, "h..." derim.

Benim hakkımda zaten ne diyecek ki, ben çıkıp söyledim ona kalmadan. Zaten kabul ediyorum onunla Pensilvanya’ya gittiğimi. Ağar kendisine baksın, Türkçe Olimpiyatları'nda Gülen'e övgüler yağdıran bir insan.

Beni yalanlıyor da Peker’i neden yalanlamıyor. Peker diyor ki, "Mübariz’i öldürmek istedin." Ağar için şikayette bulundum. Savcılık kapattı. Hukukun doğru düzgün işlediği bir devlette bunu sorgularlar. Arkadaş, İçişleri ve Adalet bakanlığı yapmışsın. Eğer birşey gizleniyorsa bu suç değil mi? Ben diyorum, çıkıp konuşsun. Yüzlerce FETÖ övgüsü var. Mübariz’in bir tane göstersinler.

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol