Mansur Yavaş: 300 yeni otobüs için kredi bulduk

11.12.2019 22:47 SİYASET
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, toplu ulaşım sorununu çözmek amacıyla 300 yeni otobüs almak için yurt dışından kredi bulduklarını açıkladı

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, sosyal medya hesabından bir paylaşımda bulunarak 300 yeni otobüs almak için yurt dışından düşük faizli kredi bulduklarını, meclisin onay vermesi durumunda ulaşım sorununun büyük ölçüde çözüleceğini söyledi.

‘MECLİSİN KABUL ETMESİNİ UMUYORUM’

Ankara’da toplu ulaşım ile ilgili yaşanan sorunların farkında olduklarını belirten Yavaş, “Bunları çözmek için çalışma başlattık. Bu nedenle 300 yeni otobüs alma teşebbüsünde bulunduk. Bununla ilgili yurt dışı ucuz faizli kredi bulduk ve belediye meclisimize talepte bulunduk” dedi.

2010 yılında 2 bin 40 olan otobüs sayısının şu anda bin 540’a gerilediğini aktaran Yavaş, “Bunların 200 tanesi ilçelerimize hizmet vermektedir. Dolayısıyla şu anda bin 340 otobüsle hizmet vermek durumunda kaldık. Bu nedenle 300 yeni otobüs alabilmek için belediye meclisimizden borçlanma yetkisi istedik. Cumhurbaşkanımızın söylediği ‘kredinizi dışardan bulun’ söylemine uygun olarak dış krediden borçlanma talebimizin mecliste kabul edilmesini umuyorum” ifadelerini kullandı.