birgün

9° AÇIK

Mansur Yavaş: Belediyemiz 129 araç, 339 personel deprem bölgesine hareket etti

Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mansur Yavaş, "Ankara Büyükşehir Belediyemizden şu ana kadar 129 araç 339 personel deprem bölgesine hareket etti. Bu rakam her geçen dakika artıyor. Ayrıca bölgeye sağlık malzemeleri, battaniye, jeneratör, mobil tuvalet, çocuk bezi, ayakkabı, mont ve fenerli powerbank gibi ihtiyaç duyulabilecek destekleri de gönderiyoruz" denildi.

GÜNCEL 06.02.2023 12:53
Mansur Yavaş: Belediyemiz 129 araç, 339 personel deprem bölgesine hareket etti
Abone Ol google-news

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, toplamda 129 araç ve 339 personelin bölgeye doğru yola çıktığını ifade etti.

İlk etapta Ankara İtfaiyesi’nin 2 kurtarma aracı ve 20 personelinin uçakla bölgeye sevk edildiğini kaydeden Yavaş, “Akabinde yine Ankara İtfaiyemizden aralarında K9 kurtarma köpekleri ve kurtarma araçlarının da olduğu toplam 21 araç 89 mesai arkadaşımız bölgeye hareket etti” dedi.

Bölgedeki çalışmalara destek olması amacıyla Fen İşleri Daire Başkanlığına ait 126 personel ve 72 aracın da yola çıktığını sözlerine ekleyen Yavaş, açıklamasına şöyle devam etti:

“Sosyal Hizmetler Dairemiz 5 araç 20 personel, BELPA şirketimiz 2 TIR, 1 mobil mutfak, 12 araç ve 42 personel, ASKİ 7 TIR, Seğmen Su 1 TIR, Kent Estetiği 4 araç 8 personel, Halk Ekmek ise 2 mobil ekmek fırını ve 16 personel ile yola çıktı. Ankara Büyükşehir Belediyemizden şu ana kadar 129 araç 339 personel deprem bölgesine hareket etti. Bu rakam her geçen dakika artıyor. Ayrıca bölgeye sağlık malzemeleri, battaniye, jeneratör, mobil tuvalet, çocuk bezi, ayakkabı, mont ve fenerli powerbank gibi ihtiyaç duyulabilecek destekleri de gönderiyoruz. Afetin yaralarını sarmak için tüm devlet kurumlarıyla koordineli bir şekilde aralıksız çalışmaya devam edeceğiz. Hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yakınlarına ve sevenlerine baş sağlığı, yaralı vatandaşlarımıza ise acil şifalar diliyorum.”

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol