birgün

26° PARÇALI AZ BULUTLU

SİYASET 10.07.2020 22:36

Mansur Yavaş duyurdu: "Israrlı mücadelemiz sonuç verdi, Polatlı'daki su problemini bitireceğiz"

Ankara Polatlı'nın temiz ve kesintisiz suya kavuşması için ASKİ'ye 472 milyon TL kredi verilmesi ABB Meclis'inde onaylandı.

Mansur Yavaş duyurdu: "Israrlı mücadelemiz sonuç verdi, Polatlı'daki su problemini bitireceğiz"

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Başkent’in altyapı sorunlarının çözümü için Ankara Su ve Kanalizasyon İdaresi’nin (ASKİ) kredi yoluyla borçlandırılması talebini sık sık Büyükşehir Belediye Meclisi gündemine taşıdı.

Muhalefetin oylarıyla yaklaşık bir yıldır reddedilen ve ertelenen kredi talebi Temmuz ayı Belediye Meclis Toplantısı gündemine bir kez daha geldi. Başkan Yavaş’ın ısrarı sonuç verdi ve ASKİ’ye 472 milyon TL kredi kullandırma talebi Büyükşehir Belediye Meclisinde oy birliği ile kabul edildi.

Yavaş, sosyal medya hesapları üzerinden yaptığı duyuru ile “Polatlı halkına müjde olsun. İhaleyi Polatlı’da tek seferde yapacağız. İnşallah Polatlı’daki su problemini bitireceğiz” dedi.

'İHALE TEK SEFERDE YAPILACAK'

Yavaş, İvedik- Polatlı Ana İsale Hattı ihalesinin tek seferde yapılması için Meclis görüşmeleri sırasında ASKİ Genel Müdürü Erdoğan Öztürk’e talimat verdiğini de söyleyerek şöyle konuştu:

“Öncelikle bu rakamın çok daha üzerinde mal olacak bir şekilde ASKİ Genel Müdürüne talimat veriyorum. Benden haber beliyordu, parça parça mı yapalım yoksa tek seferde mi yapalım diye.Polatlı da ihaleyi tek seferde yaparsak 2 ya da 2,5 yılda yapılabileceğini söylediler. Tek seferde ihale yapılması için talimatı vereceğim ve inşallah Polatlı’daki su problemini de bitireceğiz.”

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız