birgün

23° AÇIK

Mansur Yavaş’tan Enes Kara paylaşımı: Kamu yurtları artırılmalı

Cemaat yurdunda intihar eden üniversite öğrencisi Enes Kara ile ilgili paylaşım yapan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, “Kamu yurt kaynaklarımız artırılmalı ki bir daha Enes'lerimizi kaybetmeyelim” dedi.

GÜNCEL 11.01.2022 17:41
Mansur Yavaş’tan Enes Kara paylaşımı: Kamu yurtları artırılmalı
Abone Ol google-news

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, öğrenim gördüğü Elazığ’daki bir cemaat yurdunda gördüğü baskı nedeniyle intihar eden Fırat Üniversitesi Tıp Fakültesi 2’nci sınıf öğrencisi Enes Kara ile ilgili açıklama yaptı.

Açıklamayı Twitter’dan yapan Mansur Yavaş’ın, kamu yurtlarının sayısının artırılması gerekliliğine vurgu yapması dikkat çekti. Yavaş ayrıca, öğrencilerin kaldığı yurtların denetlenmesi gerektiğine işaret etti.

Yavaş mesajında şu ifadeleri kullandı:

“Bu yıl binlerce gencimizi misafir ettik, seneye on binlercesine kucak açacağız ki geleceğimiz karanlıkta hapsolmasın.

Evlatlarımızı emanet ettiğimiz tüm kurumlar denetlenmeli, kamu yurt kaynaklarımız artırılmalı ki bir daha Enes'lerimizi kaybetmeyelim.

Çok üzgünüm Enes...”


Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol