birgün

2° AÇIK

GÜNCEL 21.01.2021 20:25

Mansur Yavaş'tan EYT'lilere müjde

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, GSS primlerini yapılandırmayan yurttaşların primlerini ödeyeceklerini duyurdu.

Mansur Yavaş'tan EYT'lilere müjde

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, seçimden önce emeklilikte yaşa takılan (EYT) Ankaralılara verdiği sözü hatırlatarak; yeni kararname çıkana kadar; başvurmaları halinde Genel Sağlık Sigorta (GSS) primlerini ödeyeceklerini açıkladı.

Konuya ilişkin sosyal medya hesabından açıklama yapan Yavaş, "Genel Sağlık Sigorta primlerini yapılandırmayan ve Ankara'da yaşayıp belediyemize başvuranların GSS primlerini, yeni kararname çıkana kadar ödemeye başlıyoruz" dedi.

Yavaş, paylaşımında şu ifadeleri kullandı:

“Seçimden önce EYT'li hemşehrilerimizin yanında olacağımıza söz vermiştik. - Genel Sağlık Sigorta primlerini yapılandırmayan ve Ankara'da yaşayıp belediyemize başvuranların GSS primlerini, yeni kararname çıkana kadar ödemeye başlıyoruz. Daima yanınızda olacağız.”

EYT NEDİR?

8 Eylül 1999 tarihine kadar emeklilik şartı, kadınlar için 20, erkekler için ise 25 yıl sigortalılık şartı ile birlikte 5000 prim günüydü. 8 Eylül 1999 tarihinde çıkartılan kanun ile emekli olabilmek için yaş şartı getirildi.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol