Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Melih Gökçek hakkında, "Ruh sağlığında bozukluk var. Bir doktora gitmesini tavsiye ederim" dedi. Yavaş, "Yok, 'ben sağlamım' diyorsa, cezai ehliyet bakımından kurtulmak için herhalde numara çekiyor" ifadelerini kullandı.

Mansur Yavaş'tan Melih Gökçek'e: Ruh sağlığında bozukluk var

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, KRT TV'de Gürkan Hacır ile Şimdiki Zaman Siyaset programına konuk oldu.

Bir yıl sonra ilk kez televizyon ekranlarında görünen Yavaş, eski Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Melih Gökçek'le ilgili açıklamalarda bulundu.

"Kendisine şunu tavsiye ediyorum, ruh sağlığında bozukluk var" diyen Yavaş, "Tek tek bizim personelimizle uğraşıyor, tweet atıyor falan... Uyku uyuyamıyor anlaşılan. Bir doktora gitmesini tavsiye ederim. Ailesinin onunla mutkala ilgilenmesi lazım" dedi.

Yavaş, şöyle devam etti: "Yok, 'ben sağlamım' diyorsa, aklıma gelen şeyi söyleyeyim; çok sayıda şikayet ediyoruz ya cezai ehliyet bakımından kurtulmak için herhalde numara çekiyor. Bir insan böyle davranamaz çünkü..."

"İşi gücü bırakıp sürekli ona hakaret, buna hakaret" diyerek tepki gösteren Yavaş, "Bunun bir tek izahı var; ya ruh sağlığınızda bozukluk var veyahut siz gerçekten 'cezai ehliyetim yok' demek istiyorsunuz" ifadelerini kullandı.

'CUMHURBAŞKANI ADAYI OLACAK MISINIZ?' SORUSUNA YANIT

"Cumhurbaşkanı adayı olacak mısınız?” sorusuna Mansur Yavaş şu yanıtı verdi:

"Ankara halkı beni Ankara’ya hizmet etsin diye seçti. Hatta böyle siyasi işlere karışmamı istemediği de belli ki sadece hizmet odaklı çalışınca şu konuşulmaya başlandı. “Adam işini yapıyor” Demek ki Türk milleti işini yapan adama hasret kalmış. İşini yaparken her şeye karışan insanı istemiyor. “Biz seni belediye başkanı olarak seçtik, belediye başkanlığını güzelce yap diyor”. Ben de memnunum, inşallah daha güzel hizmetler yapacağız. Atatürk’ün bize emanet ettiği Başkent’i dünya başkentleriyle yarışır bir hale getirmek için çalışacağız. Ondan sonra yarın sokağa çıktığımda “Geldi güzel de hizmet etti”, dendiği zaman benim için en büyük makam odur. Bunun haricinde bir şeye ne odaklıyım ne de düşünüyorum. Beni Ekrem Bey’le böyle zaman zaman yarıştırıyorlar ama şu kadarını söyleyeyim biz ancak hizmette yarışırız."

Gazetecilerin ısrarı üzerine Yavaş, “Bir işi yaparken başka bir işe odaklanırsanız mümkün değil başarılı olamazsınız” ifadelerini kullandı.