birgün

14° AÇIK

SİYASET 13.04.2021 11:36

Mansur Yavaş’tan ses kaydı paylaşan AKP’li üyeye: Sözümü niye kesiyorsun

Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin meclis toplantısında söz kesme gerilimi yaşandı. Mansur Yavaş, AKP’li üyeye "Sözümü niye kesiyorsun" diyerek tepki gösterdi

Mansur Yavaş’tan ses kaydı paylaşan AKP’li üyeye: Sözümü niye kesiyorsun

Ankara Büyükşehir Belediyesi Meclis oturumunda AKP’li üye sosyal yardım alan ailelere değinerek Mansur Yavaş’ın geçmiş döneme ait bir ses kaydını dinletti. Mansur Yavaş ses kaydının ardından AKP’li üyeye yanıt verdi.

Yavaş şu ifadeleri kullandı:

“Sosyal yardım alanlar Ankara Belediyesi’nin yardım yaptığını sanıyordu. Ama zaten kendi ceplerinden çıkıyordu bu para. Biz aynısını yapmayacağız. Ankara’da şimdi kuraklık var. Bizim hayali projelere, boş projelere para yatıracağımızı sanıyorsunuz. Ama yok. Biz ayağımızı yorganımıza göre uzatacağız. Şu anki faiz en büyük faiz.”

AKP'li üyenin lafa girmesinin ardından Yavaş, "Sözümü niye kesiyorsun" diyerek tepki gösterdi.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol