birgün

10° PARÇALI BULUTLU

Manuş Baba sahneye çıkmama nedenini açıkladı: Güvenlik gerekçesi

Manuş Baba, Sivas'ta gerçekleşmesi planlanan konserinde sahneye çıkmama sebebinin iddia edildiği gibi 'soğuk hava' değil güvenlik önlemlerinin alınmaması olarak açıkladı. Manuş Baba, ayrıca anonstaki hitap şeklini de eleştridi.

KÜLTÜR SANAT 17.01.2022 10:28
Manuş Baba sahneye çıkmama nedenini açıkladı: Güvenlik gerekçesi
Abone Ol google-news

Manuş Baba'nın soğuğu bahane edip sahneye çıkmadığı öne sürüldü. Tepkilerin odağındaki Manuş Baba ise sosyal medya hesabından bir açıklama yaparak neden sahneye çıkmadığını anlattı.

'HAYATIMIZI RİSKE ETMEMEK İÇİN'

Instagram hesabından yaptığı paylaşımda konser için gerekli önlemlerin alınmadığını söyleyen Manuş Baba, sözlerine şöyle devam etti:

"Sizlerle kavuşmayı heyecan ve özlem ile beklediğimiz Sivas Yıldız Dağı konserimizi, teknik sözleşmemizin uygulanmaması ve bütün ısrarlarımıza rağmen sahnenin kar ve tipiye uygun kurulmamasından dolayı, sahneyi kuran teknik ekibin, siz dinleyicilerimizin, bizim ve görevli ekiplerin hayatını riske etmemek (yüksek voltaj, elektrik çarpması, yangın, sahne iskeletinin devrilme riski gibi...) adına ne yazık ki iptal etmek zorunda kaldık."

HİTAP ŞEKLİNE ELEŞTİRİ

"Buraya kadar gelip kavuşmamız adına aynı heyecanı sizlerle taşıyıp konserimizi gerçekleştirebilmek için bütün şartları zorlayıp elimizden geleni bütün ekip arkadaşlarımla yapmamıza rağmen konseri gerçekleştirebilmemiz mümkün olmamıştır. Sahneye çıkmak istemediğimize dair anons hiçbir gerçeği yansıtmadığı gibi hitap tarzı beni ve ekip arkadaşlarımı derinden üzmüştür. Kıymet verip konser alanına gelen değerli Sivas dinleyicilerimizden yaşanılan mağduriyet adına özür dileriz. En yakın zamanda tekrar buluşabilmek, kavuşabilmek dileklerimle."

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol