birgün

24° AZ BULUTLU

KÜLTÜR SANAT 20.09.2018 08:23

Manuş Baba tepkiler sonrası 3. Havalimanı konserini iptal etti

Manuş Baba tepkiler sonrası 3. Havalimanı konserini iptal etti

Şarkıcı Manuş Baba 19 - 24 Eylül 2018 tarihleri arasında 3. havalimanında Teknofest kapsamında vereceği konserlerini iptal etti.

Sosyal medya hesabından çaıklama yapan Manuş Baba, "19 - 24 Eylül 2018 tarihleri arasında yapılacak konserlerin iptal edilmiştir" dedi.

3. Havalimanı Yerleşkesinde düzenlenen 'Teknofest' etkinliğinde katılımcı sanatçılar arasında olan Manuş Baba konserlerini neden iptal ettiğini açıklanmazken, konserlerin iptal gerekçesinin çalışma koşullarını protesto ettiği için tutuklanan işçiler için olduğu tartışılıyor.

Manuş Baba'nın 'Teknofest' etkinliğine katılması sosyal medyada günlerdir tepkiyle karşılanmıştı.

Ne olmuştu?
2013 yılında ihalesi yapılan ve “Cumhuriyet tarihinin en büyük ihalesi” olarak tanıtılan 3. havalimanında kötü çalışma koşullarını protesto ettikleri için gözaltına alınan ve savcılık işlemlerinin ardından tutuklanma talebiyle mahkemeye sevk edilen 28 işçiden 24'ü tutuklanmış, 4'ü adli kontrol uygulamasıyla serbest bırakılmıştı.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız