birgün

13° PARÇALI BULUTLU

GÜNCEL 17.12.2018 08:16

Maraş Katliamı unutulmadı

Maraş Katliamı unutulmadı

Maraş Katliamı’nı lanetlemek ve katliamda yaşamını yitirenleri anmak için İstanbul Kadıköy Süreyya Operası önünde Pir Sultan Abdal Kültür Derneği İstanbul Şubeleri ile Maraş yöre dernekleri eylem yaptı. Eylemde, “Maraş’ın acısı tıpkı Çorum gibi, tıpkı Sivas gibi, tıpkı Dersim gibi, tıpkı Suruç gibi, tıpkı Ankara gibi tazedir. Sivas’ı, Çorum’u, Maraş’ı, Dersim’i, Roboski’yi, Hrant’ı, Suruç’u, Ankara’yı, Tahir Elçi’yi, unutmayacağız, unutmak ihanettir.

Türkiye’nin imhacı, inkârcı ve ayrımcı zihniyetiyle yüzleşmesini talep ediyoruz ve bunda ısrarlıyız” ifadeleri kullanıldı. “Maraş Katliamı’nı unutmadık, unutturma”, “Maraş Katliamı’nı unutmadık unutturmayacağız” pankartların açıldığı eylemde “40 yıl geçse de Maraş’ın hesabı sorulacak”, “Pes etmiyoruz Maraş için adalet istiyoruz”, “Maraş için adalet herkes için adalet”, “Maraş’ı unutma unutturma”, “Katliamları unutmadık affetmiyoruz”, “1978 Maraş 2000 hapishaneler 2011 Roboski katliamlarını unutturmayacağız” yazılı dövizler taşındı.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol