birgün

18° KAPALI

GÜNCEL 17.01.2019 19:26

Maraş’ta çığ düştü: 1 kişi ölü

Maraş’ın Çağlayancerit ilçesinde çığ düştü. Çığın altında 1 kişinin kaldığı ihbarı üzerine bölgeye kurtarma ekipleri sevk edildi. Öğleden sonra Akdere Mahallesi’nin Keklicek mevkiinde bir kişinin çığ altında kaldığı ihbar edildi. İhbar üzerine bölgeye çok sayıda AFAD, sağlık ve jandarma ekipleri sevk edildi. Ekipler çığ altında kaldığı iddia edilen kişiye ulaşılmak için çalışma başlattı. Ekipler, çığ […]

Maraş’ta çığ düştü: 1 kişi ölü

Maraş’ın Çağlayancerit ilçesinde çığ düştü. Çığın altında 1 kişinin kaldığı ihbarı üzerine bölgeye kurtarma ekipleri sevk edildi.

Öğleden sonra Akdere Mahallesi’nin Keklicek mevkiinde bir kişinin çığ altında kaldığı ihbar edildi. İhbar üzerine bölgeye çok sayıda AFAD, sağlık ve jandarma ekipleri sevk edildi. Ekipler çığ altında kaldığı iddia edilen kişiye ulaşılmak için çalışma başlattı.

Ekipler, çığ altında kalan kişinin cansız bedenine ulaştı. Yapılan incelemede yaşamını yitiren kişinin Ramazan Sakallı olduğu belirlendi.

BELEDİYE BAŞKANINDAN AÇIKLAMA

Maraş’ın Çağlayancerit ilçesinde çığ altında kaldığı belirtilen kişiyi kurtarmak için ekiplerin çalışması devam ediyor. Son durum hakkında bilgi veren Çağlayancerit Belediye Başkanı Üzeyir Kızılseki, “Akdere Mahallemize bağlı Keklicek mevkiinde bir vatandaşımızın kaynak suyunu kontrol etmek üzere araziye çıktığını ve bir daha dönmediği ihbarını aldık. Araştırmalarımız neticesinde bu vatandaşımızın üzerine çığ düştüğü kanaatine vardık. Şu anda tüm ekiplerimiz vatandaşlarımızın desteğiyle olay mahalline ulaşmaya çalışıyoruz. Tek temennimiz vatandaşımızı sağ salim kurtarıp evine, çocuklarının yanına göndermek. Tüm vatandaşlarımızın duasına ve desteğine ihtiyacımız var” dedi.

Başkan Üzeyir Kızılseki, ayrıca, Soğukpınar Mahallesi’nde bir evin üzerine çığ düştüğünü ve can kaybı yaşanmadığını, sabah da Engizek Mahallesi’nde çiftliğin üzerine çığ düştüğünü, 10-15 hayvanın yaşamını yitirdiğini söyledi


Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız