birgün

6° AÇIK

GÜNCEL 12.10.2015 15:36

Mardin Dargeçit'te sokağa çıkma yasağının 3.günü: Ev baskınları da başladı

Mardin Dargeçit'te sokağa çıkma yasağının 3.günü: Ev baskınları da başladı

Dargeçit'te sokağa çıkma yasağının 3'ncü gününde polisin ağır silahlarla saldırıları sürerken, ilçede ev baskınları başladı. Şimdiye kadar üç kişinin gözaltına alındığı kentte baskınların sürdüğü ve gözaltı sayısının artabileceği bildirildi.

Mardin'in Dargeçit ilçesinde ilan edilen sokağa çıkma yasağının 3'üncü gününde, polis ve özel harekat polislerinin mahallelere dönük ağır silahlarla saldırıları sürdüğü ön sürüldü. Bununla birlikte, özel harekat polislerinin ev baskınlarına başladığı bildirildi. DBP Belediye Meclis Üyesi Leyla Anık, Dargeçit Belediye Eşbaşkan Yardımcısı M. Şirin Turan'ın ile DBP PM üyesi Xecê Şen gözaltına alınırken, gözaltı operasyonlarının sürdüğü ve sayının artabileceği belirtildi.

DİHA'da yer alan habere göre, öte yandan Dargeçit'te 10 kilometre uzaklıkta bulunan Kılavuz (Xelila) köyünde bir araya gelen yurttaşlar, abluka ve yasağın devam ettiği Dargeçit'e doğru yürüyüşe geçti.

Mardin İHD şubesi de yaptığı yazılı açıklamada sokağa çıkma yasağının kaldırılmasını talep etti.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız