birgün

20° AÇIK

Mardin'de bir doktor kolonya şişesiyle darbedildi

Mardin'de Dahiliye Uzmanı Dr. Bayram Yıldız, hasta yakını M.A. tarafından 'yanlış tedavi uyguladı' iddiasıyla kolonya şişesiyle darbedildi. Doktor Yıldız, şikayetçi olduğunu belirttiği M.A.'nın serbest bırakıldığını, şikayetinin takipçisi olacağını belirtti.

GÜNCEL 22.12.2021 15:48
Mardin'de bir doktor kolonya şişesiyle darbedildi
Abone Ol google-news

Mardin'de dahiliye uzmanı doktor, bir hasta yakını tarafından yanlış tedavi uyguladı iddiasıyla kolonya şişesiyle darbedildi.

Hastaneden alınan bilgiye göre, Ceylanpınar ilçesinde öğretmen olduğu öğrenilen M.A. isimli şahıs, annesi ile birlikte hastaneye gelerek önce hastane girişinde sözlü saldırıda bulunup, daha sonra başhekim odasında da tavrını devam ettirip, mesai bitmesine rağmen, ısrarla Dahiliye Uzmanı Dr. Bayram Yıldız ile görüşmek istedi.

Şahıs, en son 7 Temmuz 2021 tarihinde annesinin muayene olduğunu ve verilen ilacın yanlış olduğunu iddia ederek, doktora önce sözlü saldırıda bulundu, daha sonra odada bulunan kolonya şişesi ile kafasına vurarak darbetti. İlk müdahalesi çalıştığı özel hastanede yapılan doktor, daha sonra Mardin Devlet Hastanesi'nde tedavi oldu.

Konuya ilişkin açıklama yapan Dahiliye Uzmanı Dr. Bayram Yıldız, bu tür olayların birçok meslektaşının başına geldiğini söyledi.

Bununla ilgili caydırıcı cezaların olmasını istediğini belirten Dr. Yıldız, şöyle konuştu:

"Yanlış anlaşılmalar oluyor, kulaktan dolma bilgilerle gelip izahat almadan bize saldırıyorlar. Bundan 1 yıl önce verilen bir ilacın yanlış olduğunu iddia ederek geldiler. Gerekli açıklamamızı yapmamıza rağmen, dinlemeden birden olay gelişti. Burada bizim can güvenliğimizle ilgili sorun da oluşabilir. Farklı bir şey de oluşabilir. Bu tarz olaylarda caydırıcı ceza olursa bu tür olayların daha az tekrarlanacağını düşünüyoruz. Bizim kimseye kastımız yok. Tek amacımız hastaları iyileştirmek. Şikayetçi oldum. Şikayetimin de takipçisi olacağım. Bugün öğrendiğime göre beni darbeden kişi serbest bırakılmış. Bununla ilgili de takipçi olacağım."

(İHA)

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol