birgün

7° PARÇALI BULUTLU

GÜNCEL 14.04.2020 13:00

Market işletmecisi koronavirüse yakalandı, mahalle karantinaya alındı

Ankara Gölbaşı’nda bir market işletmecisinin koronavirüse yakalanması sonucu yaşadığı mahalle karantinaya alındı

Market işletmecisi koronavirüse yakalandı, mahalle karantinaya alındı

Ankara’nın Gölbaşı ilçesinde bulunan Velihimmetli Mahallesi, market işletmecisi İbrahim T.'nin koronavirüs testinin pozitif çıkması üzerine karantinaya alındı.

120 hanenin bulunduğu mahalledeki marketi işleten İbrahim T, dün yüksek ateş ve nefes darlığı şikâyetiyle hastaneye başvurdu. İbrahim T'nin yapılan koronavirüs testi pozitif çıktı. Mahallede yaşayanların marketten sürekli alışveriş yapması nedeniyle, tedbir amacıyla karantina kararı alındı. Jandarma ekipleri, dün akşamdan itibaren mahallenin giriş ve çıkışlarını kapattı. Salgına karşı koruyucu kıyafet giyen jandarma ekipleri, önlem alarak mahalleye giriş ve çıkışlara izin vermedi.

Sağlık ekipleri, jandarmanın önlemlerini sürdürdüğü mahallede sağlık kontrolüne başladı. Sağlık görevlileri, mahallede yaşayanları evlerinde ziyaret ederek tek tek sağlık kontrolünden geçiriyor. Mahalle sakinleri ayrıca dışarıya çıkmamaları konusunda uyarıldı.

KARANTİNA 14 GÜN SÜRECEK

Mahalle halkından Yusuf Adalı, market sabinin eniştesi olduğunu söyleyerek, "Eniştemin dün koronavirüs test sonucu pozitif çıktı. Dün akşam saatlerinde kaymakamlık kararıyla köy karantina altına alınarak giriş çıkış yasaklandı. Bugün bütün köylülerin sağlık kontrolleri yapılıp, ateşleri ölçülecek. Köyümüz kontrol amaçlı 14 gün süreyle karantina altına alındı. Köylülerle telefonla görüşüyoruz. Bildiğim kadarıyla sağlık durumunda sıkıntı olan köylümüz şimdiye kadar yok. Teyzemin de sağlık taraması yapıldı ve köydeki evinde karantinaya alındı. Kendisiyle görüştüm sağlığının yerinde olduğunu söyledi. Eniştem de şehir hastanesinde gözlem altında tutuluyor, sağlık durumunun iyi olduğunu söylediler" dedi.

DHA

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol