birgün

2° AÇIK

GÜNCEL 21.01.2021 12:56

Marketlerdeki hazır dönerin paketlenmesinde skandal görüntüler

Hazır dönerlerin paketlenmesi esnasında çalışanların çektiği skandal görüntüler tepki çekti. Konuya ilişkin açıklama yapan Tarım ve Orman Bakanlığı, suç duyurusunda bulunulduğunu bildirdi.

Marketlerdeki hazır dönerin paketlenmesinde skandal görüntüler

Marketlerde satılan hazır dönerlerin paketlenme işletmedeki skandal görüntüler dikkat çekti.

Tiktok'ta paylaşılan görüntülerde, döner işletmesi çalışanının maske takmadığı, dönerleri ağzına götürüp dans ettiği görüldü. Tiktok videosunu izleyenler, hazır dönerlerin hijyeni tartışmasını başlattı.

Sosyal medyada “denetle!” adlı hesaptan paylaşılan görüntüler “Bir hazır döner işletmesinde çekilmiş bu video; gıda güvenliği konusunda Tiktok’un önemini bir kez daha ortaya koyuyor. Videoda dönerlerin paketlere dolum yapıldığı süreçte yaşananlar görünüyor” mesajıyla yayımlandı.

BAKANLIK SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDU

Söz konusu görüntülere ilişkin açıklama yapan Tarım ve Orman Bakanlığı, suç duyurusunda bulunulduğunu bildirdi. Açıklamada, TikTok üzerinden yapılan paylaşım sonucu, toplumda infiali neden olan Kırklarelindeki söz konusu işletme tespit edilmiş, denetimler yapılmış, 5996 sayılı Veteriner Hizmetleri, Bitki Sağlığı, Gıda ve Yem Kanunu kapsamında gerekli cezai işlemler uygulanmış ve Cumhuriyet savcılığına suç duyurusunda bulunulmuştur" denildi.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol