birgün

15° PARÇALI AZ BULUTLU

EĞİTİM 05.04.2021 16:43

Marmara Üniversitesi GSF öğrencilerinin mücadelesi sonuç verdi: Fakülte taşınmayacak

Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nin Acıbadem Kampüsünden Dragos’a taşınma kararı iptal edildi. Rektörlükten akademisyenlere gelen mesaja göre, taşınma işleminin gerçekleşmeyeceği, var olan binaların onarılarak eğitime devam edileceği belirtildi. Öğrenciler ise, "Görüldüğü üzere birlikte ortaya koyduğumuz mücadele sonuç verdi. Yılmıyoruz, vazgeçmiyoruz dedik ve sonuna kadar inandık" açıklamasını yaptı.

Marmara Üniversitesi GSF öğrencilerinin mücadelesi sonuç verdi: Fakülte taşınmayacak

Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nin Acıbadem Kampüsünden Dragos’a taşınma kararı iptal edildi.

Öğrenciler rektörlüğe dilekçelerini vermelerinin ardından Nazım Hikmet Kültür Merkezi’nde Sığınak isimli bir sergi gerçekleştirmişlerdi. Üniversite yönetiminden dilekçelere cevap alamayan öğrenciler Acıbadem Kampüsü önünde ‘Dragos’tan Güzel Sanatlar Marmara’dan Külliye Olmaz’ pankartıyla eylem gerçekleştirmişti.

Bugün rektörlükten akademisyenlere gelen mesaja göre, taşınma işleminin gerçekleşmeyeceği, var olan binaların onarılarak eğitime devam edileceğini ifade edildi.

Öğrenciler ise yaptıkları açıklamada resmi açıklama talep ettiklerini dile getirdi.

Öğrenciler tarafından yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

“Sevgili arkadaşlar, biraz önce aldığımız haber ve kesinleştirdiğimiz durum Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nin taşınmasının iptali ve bina için restore çalışmalarının olacağıdır.

Görüldüğü üzere birlikte ortaya koyduğumuz mücadele sonuç verdi. Yılmıyoruz, vazgeçmiyoruz dedik ve sonuna kadar inandık. Konuyla alakalı resmî açıklama talep ediyoruz.

Son kez söylüyoruz; Marmara’dan Külliye Dragos’tan Güzel Sanatlar olmaz!”

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol