birgün

27° AÇIK

GÜNCEL 22.02.2018 14:36

Marmara Üniversitesi’nin Nişantaşı’ndaki kampüsünün yerine AVM yapılacak

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Nişantaşı Teşvikiye semtinde ve Ihlamur Kasrı’nın tarihi sit alanı sınırları içinde kalan kampüs için yeni bir plan hazırlayıp askıya çıkardı

Marmara Üniversitesi’nin Nişantaşı’ndaki kampüsünün yerine AVM yapılacak

Nişantaşı’ndaki Marmara Üniversitesi arazisine rezidans ve AVM yapılması için ‘düğmeye basıldı’.

İstanbul’da yıllardır taşınması gündemde olan Marmara Üniversitesi’nin İletişim ve Diş Hekimliği fakültelerinin bulunduğu Nişantaşı Kampüsü’nün arazisine rezidans ve alışveriş merkezi (AVM) yapılacağı bildirildi.

Odatv’nin haberine göre Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Nişantaşı Teşvikiye semtinde ve Ihlamur Kasrı’nın tarihi sit alanı sınırları içinde kalan kampüs için yeni bir plan hazırlayıp askıya çıkardı.

Parseller TOKİ’ye devredildi

Plan açıklama raporunda 2016 yılında Maliye Bakanlığı, Milli Savunma Bakanlığı, Marmara Üniversitesi ve Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından imzalanan protokolde Marmara Üniversitesi mülkiyetinde yer alan Şişli Teşvikiye Mahallesi 405 ada 9, 14 ve 102 parsellerin TOKİ’ye devredildiği belirtildi.

Protokol kapsamında dağınık halde bulunan Marmara Üniversitesi yerleşkelerinin bir araya getirilmesi amacıyla Maltepe Küçükyalı’daki Orgeneral Kenan Evren Kışlası arazisinin, Marmara Üniversitesi’ne devredildiği hatırlatıldı.

Üniversite kampüsünün taşınması ile birlikte atıl hale gelecek ve “Riskli Yapı” kapsamına alınan yapılara yönelik planlama çalışması yapıldığı ifade edildi.

Kampüs boşaltıldı

Haberde Marmara Üniversitesi’nin İletişim ve Diş Hekimliği fakültelerinin bulunduğu Nişantaşı Kampüsü boşaltıldığı kaydedildi.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız