birgün

9° AÇIK

GÜNCEL 08.01.2021 14:56

Marmaray’da güvenlikçilerden çocuklara şiddet: Yurttaşlar müdahale etti

Marmaray’ın Üsküdar istasyonunda güvenlik görevlileri, göçmen çocukları saçlarından çekerek trenden çıkarmak istedi. Olayı kayıt altına alan yurttaşı da engellemeye çalışan güvenlikçilere yurttaşlar engel oldu.

Marmaray’da güvenlikçilerden çocuklara şiddet: Yurttaşlar müdahale etti

İstanbul’un toplu taşıma sistemlerinden Marmaray'da güvenlik görevlileri, Üsküdar istasyonunda ‘trene kaçak bindiklerini’ iddia ettikleri dört göçmen çocuğu saçlarından çekerek araçtan çıkarmak istedi.

Güvenlik görevlileri, çocuklara uyguladıkları şiddet nedeniyle trende bulunan yurttaşların sert tepkisiyle karşılaştı.

Aynı görevliler, olayı kayıt altına alan Hakan Tosun isimli sosyal medya kullanıcısını da engellemeye çalıştı. Tosun’dan sert bir üslup ve emir kipiyle kamerayı kapatması istendi. Bir güvenlik görevlisi, Tosun’u da trenden atmaya yeltendi.

Yurttaşların kararlı tutumu sonucu çocuklar trende kaldı. Tosun ise görüntüleri Twitter hesabından paylaşarak, Marmaray’a açıklama yapma çağrısında bulundu.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol