birgün

16° AÇIK

Marmaray'da maske takmayı reddeden 2 yolcu trenden indirildi

Gebze- Halkalı Marmaray Hattı'nda seyahat ederken tüm uyarılara rağmen maske takmayı reddeden 2 yolcu, Pendik'te zorla trenden indirildi.

GÜNCEL 11.01.2022 11:21
Marmaray'da maske takmayı reddeden 2 yolcu trenden indirildi
Abone Ol google-news

Marmaray'da 2 yolcu maske takmayı kabul etmeyince güvenlik görevlileri tarafından indirildi. O anlar yolcular tarafından cep telefonu kamerasıyla kaydedildi.

Gebze-Halkalı Marmaray Hattı'nda dün öğle saatlerinde 2 yolcu, diğer yolculardan gelen uyarılara rağmen maskelerini takmadı. Bunun üzerine özel güvenlik görevlilerine haber verildi.

Güvenlik görevlileri tren hareket ederken, 2 yolcuyu ikna etmeye çalıştı. Yaklaşık 10 dakika süren ikna çabaları da fayda etmeyince tren Pendik'te durduruldu.

Güvenlik amiri gelerek 2 yolcunun inmesini istedi. Ancak kadınlar avukatları gelmeden inmeyeceklerini söyledi. Bu esnada tren birkaç dakika bekletildi.

Diğer yolcular da işlerine geç kaldıklarını söyleyerek duruma tepki gösterdi. Bunun üzerine 2 yolcu güvenlik görevlileri tarafından zorla indirildi.

Trenden inerken 2 kişinin 'hepinizden davacı olacağım' dediği duyuldu. Ardından tren tekrar hareket etti.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol