birgün

23° AÇIK

GÜNCEL 03.08.2021 17:23

Marmaris Belediye Başkanı Oktay: Hava desteği yetersiz

Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay, yangınların bulunduğu bölgelerde her alana karadan müdahalenin mümkün olmadığını belirtirken, “Ciğerlerimiz yanmıyor, yok oluyor. Hava desteği yetersiz, daha fazla destek gerekli. Bu Marmaris’in çığlığıdır bir an önce daha fazla hava desteği rica ediyoruz” dedi.

Marmaris Belediye Başkanı Oktay: Hava desteği yetersiz

Marmaris Belediye Başkanı Oktay, sosyal medya hesabından paylaştığı görüntü ile altı gündür süren yangınlara ilişkin güncel bilgileri aktardı.

Marmaris bölgesinde çıkan yangınların altıncı gününe girdiğini anımsatan Mehmet Oktay, alevlerin altı farklı noktada sürdüğünü belirterek, ilk günden beri daha fazla hava desteği yönünde talepleri vurguladı.

“LÜTFEN, DAHA ÇOK HAVA DESTEĞİNE İHTİYACIMIZ VAR”

Hava desteğinin yeterli olmadığını ifade eden Oktay, “Lütfen daha çok hava desteği, daha çok helikopter ve uçak talep ediyoruz, daha çok desteğe ihtiyacımız var” diye konuştu.

Oktay, yangının altıncı gününde, Marmaris’in altı farklı bölgesinde devam ettiğine dikkat çekerek, “Şu anda sadece bir helikopterle müdahale var, uçak yok ancak karadan inanılmaz özverili şekilde tüm ekipler çalışmalarını sürdürüyor ama coğrafi özelliklerimiz nedeniyle her alana karadan müdahale etmek mümkün olmuyor” dedi.

Oktay, yetkililere şöyle çağrı yaptı:

“Ciğerlerimiz yanmıyor, yok oluyor. Hava desteği yetersiz, daha fazla destek gerekli. Bu Marmaris’in çığlığıdır bir an önce daha fazla hava desteği rica ediyoruz.”

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol