birgün

20° PARÇALI BULUTLU

BİRGÜN EGE 25.09.2020 12:31

Marmaris Belediyesi’nden eğitim kampanyası: 'Uzaktan eğitime uzak kalmasınlar'

Marmaris Belediyesi, uzaktan eğitime katılamayan öğrenciler için ‘Uzaktan eğitime uzak kalmasınlar’ kampanyası başlattı. Belediye yurttaşlardan dizüstü bilgisayar ve tablet desteği istedi.

Marmaris Belediyesi’nden eğitim kampanyası: 'Uzaktan eğitime uzak kalmasınlar'

BİRGÜN EGE

Marmaris Belediyesi, uzaktan eğitim gören ihtiyaç sahibi öğrencilere destek olmak amacıyla “Uzaktan eğitime uzak kalmasınlar” kampanyasını başlattı. Kampanya kapsamında belediyeye bağışlanan ikinci el ve sıfır dizüstü bilgisayar ve tabletler, belediyenin ihtiyaç sahibi olduğunu tespit ettiği öğrencilere ulaştırılacak.

Pandemi nedeniyle evde eğitim görmesi gereken ama bilgisayarı olmayan çocuklara yardım edebilmek amacıyla başlatılan kampanyada yurttaşlardan sıfır veya kullanılabilir durumda olan dizüstü bilgisayar ve tablet desteği istendi. Yurttaşların belediyeye teslim ettiği bilgisayarlar, Bilgi İşlem Müdürlüğü teknik ekipleri tarafından formatlanarak kullanıma uygun hale getirilecek.

Başlatılan kampanya ile ilgili açıklama yapan Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay, “Uzaktan eğitim gören hiçbir öğrencimizin eğitimden mahrum kalmasını istemiyoruz. Ailesinin ekonomik durumu nedeniyle sıkıntı yaşayan öğrencilerimize destek olalım istedik. Hayırsever hemşerilerimizin, bu kampanyaya katılmalarını bekliyoruz” diye konuştu.

marmaris-belediyesi-nden-egitim-kampanyasi-uzaktan-egitime-uzak-kalmasinlar-785048-1.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız