birgün

23° PARÇALI AZ BULUTLU

BİRGÜN EGE 01.07.2020 13:27

Marmaris'te başarılı bir süreç geçirildi şimdi bunu koruma zamanı!

Marmaris olarak pandemi sürecini başarılı bir şekilde geçirdiklerini söyleyen Belediye Başkanı Mehmet Oktay, “Bu sürecin en zor kısmını elbirliği ile atlattık. Şimdi sıra bunu korumakta” dedi

Marmaris'te başarılı bir süreç geçirildi şimdi bunu koruma zamanı!

Koronavirüs salgınını önlemek için hastalığın Türkiye’de görüldüğü ilk andan itibaren ciddi bir mücadele verilen Marmaris’te bu önlemler işe yaradı. Vaka sayısının çok az olduğu ilçede hem yerel yönetimlerin hem de vatandaşların duyarlılığı hastalığın yayılmasını engelledi.

Normalleşme sürecinin başladığı ilçenin Belediye Başkanı Mehmet Oktay, “İlk andan itibaren hem diğer kurumlar hem de belediye olarak teyakkuzdaydık. Temizlikten zabıtaya, fen işlerinden sosyal yardım ekibine kadar tüm personelimiz olağanüstü bir çalışma temposu sergiledi. En zoru başardık, hastalığı ilçemizde yayılmasını engelledik. Şimdi sıra bunu korumakta” diye konuştu.

Bundan sonraki sürece dair açıklamalarda bulunan Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay, “Seyahat kısıtlamasının kaldırılmasıyla ilçemize misafirlerimiz gelmeye başladı. Sürecin başından beri titizlikle çalışıyoruz. Eğitimler verildi, denetimler devam ediyor. Açıklanan genelgeler doğrultusunda tüm hazırlıklar tamam. Burada bizi endişelendiren tek unsur virüsün tekrardan yayılıp yayılmayacağı. İlçemizdeki hastane kapasiteleri belli. 95 bin nüfusa göre ayarlı. Oysa yaz aylarında nüfusumuz 400 bini buluyor. Bu noktada ilçemize gelecek misafirlerimizin de çok dikkatli olması gerekiyor. Kendi yaşadıkları yerlerde edindikleri maske kullanımı, hijyen kuralları gibi alışkanlıkları ‘yazlık yerdeyim nasıl olsa’ diye düşünüp bırakmasınlar. Lütfen hijyen ve sosyal mesafe kurallarına uysunlar; maske takmayı asla ihmal etmesinler. Bu hem Marmaris’in hem de ülkemizin sağlığı için çok önemli” açıklamasını yaptı.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız