birgün

10° PARÇALI BULUTLU

Marmaris’te köylülere keçi dağıtıldı

Marmaris Belediyesi, yangının yaralarını sarmaya devam ediyor. Büyük Marmaris yangınında küçükbaş hayvanları ölen köylülere yeni hayvanları teslim edildi. Köylülere 257 adet keçi dağıtıldı.

BİRGÜN EGE 20.10.2021 11:36
Marmaris’te köylülere keçi dağıtıldı
Abone Ol google-news

BİRGÜN EGE

Marmaris’te 29 Temmuz – 5 Ağustos tarihleri arasında yaşanan orman yangınında yerleşim yerleri de etkilenmiş, 8 gün boyunca devam eden yangında ahırlarda bulunan çiftlik hayvanları ölmüştü. Marmaris Belediyesi, hayvanlarını kaybeden yurttaşlara keçi dağıtımında bulundu.

İçmeler, Bayır, Osmaniye, Hisarönü ve Dereözü’nde 25 aileye toplamda 257 adet keçi dağıtıldı. Ünlü sanatçı Haluk Levent’in başkanlığını yaptığı Ahbap Platformu işbirliğiyle alınan keçileri Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay teslim etti.

marmaris-te-koylulere-keci-dagitildi-934213-1.

Keçi teslim edilen köylülerden Orhan Yiğit, Belediye Başkanı Mehmet Oktay ve belediye personeline teşekkür ederken Sefa Demirsay ve Ferit Çoban da verilen destek için mutlu olduklarını söyledi.

Yangının hemen ardından yaraları sarmak ve ilk etapta acil sorunları gidermek için çalışma başlattıklarını söyleyen Belediye Başkanı Oktay, “Sırayla tüm sıkıntılara çare buluyoruz. Yangında hasar gören evlerde ve ahırlarda tadilatlara devam ediyoruz. Bugün de hayvanları telef olan vatandaşlarımız yeni hayvanlarına kavuştu” dedi. Oktay, hayvanların temininde destek olan sanatçı Haluk Levent ve Ahbap Platformu’nu da teşekkür etti.

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol