birgün

23° AÇIK

KÜLTÜR SANAT 20.04.2021 23:20

Martin Scorsese’nin 'Killers of the Flower Moon' filminin çekimlerine başlandı

Usta yönetmen Martin Scorsese’nin "Killers of the Flower Moon" isimli yeni filminin çekimlerine başlandı. 2022’de vizyona girmesi daha olası görünen filmin izleyiciyle buluşacağı tarih henüz belli değil.

Martin Scorsese’nin 'Killers of the Flower Moon' filminin çekimlerine başlandı

Martin Scorsese’nin Killers of the Flower Moon filminin yedi ay sürmesi planlanan çekimlerine başlandı. Apple yapımı filmin başrollerinde Leonardo DiCaprio ve Robert De Niro yer alıyor.

filmloverss.com'da yer alan habere göre, usta yönetmenin bir sonraki filmi Killers of the Flower Moon‘un çekimlerine geçtiğimiz gün başlandı.

200 milyon doları aşan bütçesiyle yönetmenin bugüne kadar en büyük bütçeli filmi olacağı söylenen Killers of the Flower Moon, ilk olarak Paramount çatısı altında hazırlanmış olsa da yüksek bütçesi nedeniyle stüdyo tarafından dijital platformlara sunulmuş ve sonunda Apple tarafından satın alınmıştı.

Scorsese’nin yeni filmi, her ne kadar Apple orijinal yapımı olacak olsa da Apple TV+‘ta yayınlanmadan önce Paramount tarafından sinemalarda dağıtıma sokulacak.

FİLM HAKKINDA

David Grann‘in aynı adlı romanından uyarlanan film, 1920-1925 yılları arasında o dönem dünyanın belki de en zengin insanları olarak bilinen Osage yerlilerinin yaşadıkları yerde petrol bulunmasının ardından sistematik bir biçimde katledilmesinin gerçek hikâyesini konu alıyor.

Romanda anlatılanlara göre, olayı araştıran birçok araştırmacının öldürülmesi üzerine FBI davayı ele alır. Bu, organizasyonun o zamana kadarki en önemli ve en büyük davası olur.

J. Edgar Hoover’ın çözmeye çalıştığı bu gizemin detayları ortaya çıktıkça Amerikan tarihinin en ölümcül komplolarından bir tanesi gün yüzüne çıkmaya başlar.

Jesse Plemons’ın FBI ajanını canlandıracağı filmin senaryosunu Forrest Gump, The Insider, The Curious Case of Benjamin Button ve Munich gibi filmlerle tanınan Oscar ödüllü senarist Eric Roth kaleme aldı.

Eric Roth, son zamanlarda film ile ilgili yaptığı bir açıklama sırasında filmin bugüne dek gördüğümüz her şeyden farklı olacağını söylerken kendi kariyeri için ise çok özel olduğunu belirtti.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol