birgün

15° HAFİF YAĞMUR

author

Masada başhekim yardımcısı da vardı

Susurluk hükümlüsü Ziya Bandırmalıoğlu ve eski polis Şahin Aslan’ın öldürüldüğü mafya masasında bir devlet hastanesinin başhekim yardımcısı da vardı. İddiaya göre alacak-verecek meselesi nedeniyle oradaydı.

GÜNCEL 14.03.2022 08:24
Masada başhekim yardımcısı da vardı
Abone Ol google-news

Rusya-Ukrayna savaşı, Türkiye’nin pek çok önemli gündemini gölgede bıraktı. Yeraltı dünyasında silahların ateşlendiği, kan dökülen gerilim de gündemden düştü.

Ve yeniden tetik çekilinceye kadar yine unutuldu.

Biz yazmaya devam edelim.

Siyasal İslam’ın tek adam iktidarında mafya ve siyaset bütünleşti. Devlet çürüdü. Siyasi bağlantılar ve parayla her işin çözüldüğü bataklıkta suç örgütleri palazlandırıldı.

Türkiye’nin 1990’lardan daha derin bir karanlığa sürüklendiğini sadece Sedat Peker’in ifşaları ortaya koymadı. Mafya çatışmaları gerçeği gözler önüne serdi.

Onlardan biri; 20 Aralık 2021 gecesi yaşandı.

İstanbul’da Kalamış Marina’daki Develi Balık Lokantası’na eski özel harekât polisleri Ziya Bandırmalıoğlu ve Şahin Aslan gelmişti. Ziya Bandırmalıoğlu, eski İçişleri Bakanı Mehmet Ağar ve Korkut Eken’in yönettiği Susurluk Çetesi’nin 90’lardaki tetikçi polislerinden biriydi. İki eski polis, lokantanın VIP bölmesindeki Fuat Çakır’ın masasına oturdu. Çakıroğlu ailesine mensup 45 yaşındaki Fuat Çakır, daha önce çok sayıda cinayetle suçlanmış, uzun yıllar hapis yatmıştı.

MEGA YAT VE GAYRİMENKUL ANLAŞMAZLIĞI

10 kişinin oturduğu masada Ziya Bandırmalıoğlu, daha önce bu köşede duyurduğumuz mega yat konusunu açtı. 25 milyon dolarlık ‘Lord Of The Seas’ isimli yatın satışından doğan anlaşmazlıktan bahsetti ve Fuat Çakır’a bu olayda devreden çıkmasını söyledi. Ayrıca Pendik’te inşa edilen bir sitedeki alacak-verecek meselesi de masada konuşulmuş ve gerginlik büyümüştü. Konuşma hakaret sınırına dayandığında Ziya Bandırmalıoğlu elini beline götürdü, yanında oturanlar onu tuttu.

Ancak sakinleştirmeye yönelik nasihatler işe yaramamıştı. Dişlerin sıkıldığı sohbet kısa sürede küfürleşmeye vardı. Ziya Bandırmalıoğlu, masadan ayrılacakmış gibi ayağa kalktığı sırada silahına davrandı ve Fuat Çakır’ı karnından vurdu. Sonrasında yaşananlar lokantanın güvenlik kamerasının kayıtlarında görünüyor. Saniyeler içinde silahlardan kurşun yağıyor.

İstanbul’un lüks mekânındaki çatışmada Ziya Bandırmalıoğlu ve Şahin Aslan öldü, Fuat ve kardeşi Ayhan Çakır ile iki adamları yaralandı.

Olayla ilgili 10 kişi gözaltına alındı, 5 şüpheli tutuklandı.

MHP’DEN MİLLETVEKİLİ ADAYI OLMUŞTU

İşte mafyanın toplandığı, silahların konuştuğu bu masada bir başhekim yardımcısı vardı:

Dr. Alper Künkül.

Sağlık Bakanlığı’na ait Pendik Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi Başhekim Yardımcısı olarak görev yapıyor. Alper Künkül, 2018 Genel Seçimleri’nde MHP’nin 3. Bölge milletvekili adayıydı. Sosyal medya hesaplarında MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’yi öven çok sayıda paylaşım dikkat çekiyor.

Alper Künkül, iki eski polisin öldüğü çatışmanın ardından 4 gün gözaltında kaldı ve serbest bırakıldı.

Peki; Başhekim Yardımcısı neden mafyanın masasındaydı.

Bir iddiaya göre; Pendik’teki siteyle ilgili milyonlarca liralık alacak-verecek meselesinin taraflarından biriydi. Sitenin inşa edildiği arazinin toprak sahiplerindendi ve müteahhit İsmail Akyıl iflas ettiği için parasını alamamıştı. Dr. Alper Künkül, kendisi gibi ülkücü olan Fuat Çakır’la alacağını tahsil etmesi için temas kurmuştu.

Dr. Alper Künkül ifadesinde kendisinin alacağı için Fuat Çakır’a başvurmadığını söyledi ve “Ben zaten müteahhidi çok eskiden tanıyorum. Alacağım için başkasından yardım istememe gerek yok. Paramı zaten aldım” dedi.

MAFYANIN PAHALI HESAPLARI

Belinde silah, sabıkasında cinayetler olanlarla girişilen her işin ağır faturaları olur. Korkutucu güç yeni hesaplar ortaya koyar, işler karışır. Mafyanın hizmeti hem alacaklı hem borçlu için çok pahalıdır.

Dr. Alper Künkül, iflas eden müteahhidi tanıdığı için o akşam lokantaya çağırıldığını anlattı. Kendisinden aracı olmasının istendiğini ve bunu kabul etmediğini savundu.

Ancak yine o gece masada olan Volkan Adatepe, müteahhide ulaşılamayınca Alper Künkül aracılığıyla kendisinin lokantaya çağırıldığını söyledi.

Alper Künkül ayrıca masada sürekli bir tekneden bahsedildiğini belirterek “Ben milyonlarca dolarlık mega yat olduğunu bilmiyordum. Hatta ‘tekne’ denildiği için küçük bir şey zannettim. Niye bunun hakkında bu kadar konuştuklarına şaşırdım” diye konuştu.

Kalamış Develi Balık Lokantası’nda sık sık Fuat Çakır’ın masasına konuk olduğu tespit edilen Dr. Alper Künkül, “Yasadışı işlerle ilgili konuşmalar olduğunda ‘Ben buradayken konuşmayın’ diyordum. Benim bu olaylarla hiç ilgim yok” dedi. Çatışmadan hemen önce gerilimi fark ederek masadan kalktığını ve silah seslerini lokantanın alt katına indiği sırada duyduğunu anlattı.

Susurluk Davası hükümlüsü Ziya Bandırmalıoğlu ve Şahin Aslan’ın öldüğü çatışmanın iddianamesi yazılıyor. Belki silahların ateşlendiği anla sınırlı, perde arkasındaki gerçeklerin örtüldüğü bir dava olacak belki de bu mafya düzeninin yeni ipuçları ortaya serilecek.

Birlikte göreceğiz.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol