birgün

9° PARÇALI BULUTLU

GÜNCEL 16.11.2020 16:11

Maske cezası kesilen yurttaş ile polis arasında tartışma

Bolu’da, polis ekiplerinin koronavirüs denetimlerinde maskesini kurallara uygun takmadığı gerekçesiyle ceza kesilen bir kişi ile polis arasında tartışma yaşandı. Ceza kesilen yurttaş polise ısrarla ‘Sen hiç maskeni indirmiyor musun?’ diye sordu.

Maske cezası kesilen yurttaş ile polis arasında tartışma


Bolu’da, koronavirüs salgını nedeniyle kentin en işlek caddesi olan İzzet Baysal Caddesi üzerinde maske ve sigara denetimi yapıldı. Caddenin belirli noktalarında denetim yapan ekipler, sigara içen, yürür şekilde yiyecek tüketen ve maske takmayanlara idari para cezası uyguladı.

İHA'nın haberine göre maskesini kurallara uygun olarak takmayan Harun Ö. isimli yurttaşı, polis ekipleri tarafından durduruldu. Kurallara uymadığı için ceza kesileceği söylenen Harun Ö. ile polis ekipleri arasında tartışma çıktı. Kesilen cezaya tepki gösteren Harun Ö., denetim yapan polis memuruna ısrarla, ‘Sen hiç maskeni indirmiyor musun?” diye sordu. Polis memurunun yemek yemek dışında maskesini indirmediğini söylemesi üzerine Harun Ö., ‘Sen hiç indirmiyorsan ben senin önünde eğilerek saygı duyayım. Akşama kadar hiç indirmiyor musun? Yemek haricinde de mi indirmiyorsun? O zaman sen çok dürüst bir adamsın. Cezayı yazdın rahatladın, iyi oldu” dedi.

Harun Ö.’nün tepkilerine açıklama yapmaya çalışan ekipler, ceza makbuzunu teslim ederek yurttaşı gönderdi.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol