birgün

14° KISA SÜRELİ HAFİF YOĞUNLUKLU YAĞMUR

GÜNCEL 06.04.2020 09:21

Maske takma zorunluluğunun ardından İstanbul'da ilk iş günü

Yeni tedbirler kapsamında bulunan toplu taşımada maske takma zorunluluğuna İstanbulluların uyduğu görüldü

Maske takma zorunluluğunun ardından İstanbul'da ilk iş günü

Koronavirüsle mücadele kapsamında toplu taşımada maske takmanın zorunlu hale getirilmesinin ardından haftanın ilk iş gününde İstanbul'da yurttaşların kurala uyduğu görüldü.

AKP'li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan yeni tedbirler kapsamında kapalı alanda maske takma zorunluluğunun ardından İstanbul, Ankara ve İzmir Büyükşehir Belediyeleri maskesiz yolcuların toplu taşıma araçlarına alınmayacaklarını açıkladı. İstanbul'da haftanın ilk iş gününde işlerine gitmek için toplu taşıma kullanan İstanbullular maskelerini takarak yolculuk etti.

Maskesi bulunmayan vatandaşlara da metrobüs duraklarının girişlerinde güvenlik görevlileri tarafından maske verildi.

Altunizade Metrobüs Durağını kullanan bir kişi " Böyle bir karar alınması iyi oldu. Herkesin bu kurala uyduğunu gördüm. İnşallah en kısa zamanda bu günleri atlatacağız" ifadelerini kullandı.

maske-takma-zorunlulugunun-ardindan-istanbul-da-ilk-is-gunu-711538-1.

(DHA)

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız