birgün

7° HAFİF YAĞMUR

DÜNYA 12.07.2020 08:53

Maske uyarısı yaptığı için yolcuların darp ettiği otobüs şoförü yaşamını yitirdi

Fransa'da maske takmaları için uyarıda bulunduğu yolcular tarafından darp edilen otobüs şoförü hayatını kaybetti

Maske uyarısı yaptığı için yolcuların darp ettiği otobüs şoförü yaşamını yitirdi

Fransa'da yolcuları koronavirüs salgınına karşı maske takmaları için uyardığı ve takmayanları otobüse almayı reddettiği için yolcular tarafından darp edilen otobüs şoförü Phillipe Monguillot hayatını kaybetti.

The Guardian'da yer alan habere göre, geçen hafta beyin ölümü gerçekleşen 59 yaşındaki Phillipe Monguillot'un doktorları cuma günü hayatını kaybettiğini açıkladı.

Fransa'nın Bayonne kentinde otobüs şoförü olan Monguillot, geçen hafta maske takmayı reddeden 3 yolcu tarafından darp edildi. Olaya karışan iki kişi cinayete teşebbüsle yargılanırken otobüsteki 2 yolcu da tehlikede olan bir kişiye yardım etmemekle suçlanıyor.

Cinayete teşebbüsle suçlanan iki kişinin 22 ve 23 yaşlarında olduğu öğrenildi.

Şoförün ailesi otobüs durağından saldırının olduğu noktaya kadar süren sessiz bir anma yürüyüşü düzenledi.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız