birgün

11° HAFİF YAĞMUR

GÜNCEL 25.09.2020 15:07

Maske uyarısında bulunan sağlık çalışanına saldırı: Ameliyata alındı!

İstanbul Çapa Tıp Fakültesi Hastanesi'nde bir kişi, maske uyarısında bulunan sağlık çalışanına şiddet uyguladı. Gözünden yaralanan sağlık çalışanı ameliyata alındı, saldırgan ise polis merkezine götürüldü.

Maske uyarısında bulunan sağlık çalışanına saldırı: Ameliyata alındı!

İstanbul Çapa Tıp Fakültesi Hastanesi'nde bir kişi, maskesini doğru şekilde takması gerektiğini söyleyen sağlık çalışanını darp etti. Gözünden yaralanan sağlık çalışanının ameliyata alındığı belirtildi.

DHA'nın aktardığı habere göre olay, sabah saatlerinde İstanbul Çapa Tıp Fakültesi Hastanesi'nde meydana geldi.

Sağlık çalışanı, maskesini doğru şekilde takmayan bir kişiye uyarıda bulundu. İddiaya göre, uyarıya sinirlenen kişi ile sağlık görevlisi arasında tartışma çıktı.

Tartışmanın büyümesi üzerine maske uyarısında bulunulan kişi, hasta bakıcı olduğu öğrenilen sağlık çalışanını darp etti.

maske-uyarisinda-bulunan-saglik-calisanina-saldiri-ameliyata-alindi-785149-1.

İhbar üzerine olay yerine polis sevk edildi. Şüpheli Fatih İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından polis merkezine götürüldü.

Gözünden yaralanan sağlık çalışanının ameliyata alındığı belirtildi.

ANKARA'DAKİ SALDIRIDA 2 KİŞİ TUTUKLANMIŞTI

maske-uyarisinda-bulunan-saglik-calisanina-saldiri-ameliyata-alindi-785150-1.

"KALICI BİR HASAR KALABİLİR"

Sağlık çalışanının ameliyatına giren İstanbul Tıp Fakültesi Göz Hastalıkları Anabilim Dalı'nda görevli Operatör Doktor Emre Altınkurt yaşanan olayı anlatarak, personelin sağlık durumu hakkında bilgi verdi. Altınkurt, "Personelimiz dahiliye bölümünde oradaki düzeni sağlamak ile görevli, hasta yakınını maske konusunda uyarmış maskesini doğru bir biçimde takmadığı için. Daha sonra hasta yakını hastası muayene olduktan sonra personelimize bir yumruk atmış. Gözü delinmiş zaten daha önce de ameliyatlıymış o göz kornea nakli olmuş. Hassas bir göz, korunması gereken bir göz. Baya güçlü bir şekilde vurmuş anladığım kadarıyla yarı yarıya açılmış. Tekrar ameliyata aldık. Onardık kapattık. Kalıcı bir hasar kalabilir gözünde. Tekrar ameliyat olması gerekebilir. Çok üzücü bir durum sağlık çalışanlarına böyle zor bir dönemde, pandemi olan bir dönemde bu şekilde davranılması gerçekten çok düşündürücü. Bu konuda gerekli önlemlerin alınmasını istiyoruz" diye konuştu. Ameliyata giren asistan doktorda saldırıdan büyük üzüntü duyduklarını belirterek , hastalara maske uyarısında bulundu.


Geçtiğimiz günlerde Keçiören Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde hastaneye kaldırılan hastanın hayatını kaybetmesi üzerine hasta yakınları, sağlık emekçilerine saldırmıştı. Sağlık çalışanları saldırı nedeniyle barikat kurmak zorunda kalmıştı.

Saldırıyla ilgili yürütülen soruşturmada 5 kişi gözaltına alınmıştı. Gözaltına alınan 5 kişiden 2'si "kamu malına zarar verme" ve "görevini yaptırmamak için direnme" suçlarından tutuklanmıştı.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol