birgün

20° AÇIK

SPOR 15.09.2019 17:56

Matadorlar zirvede!

Matadorlar zirvede!

FIBA 2019 Dünya Kupası finalinde İspanya, Arjantin’i 95-75 yenerek dünya şampiyonu oldu. İspanya en son 2006’da Japonya’da dünya şampiyonu olmuştu.

Karşılaşmaya savunmada ve hücumda çok iyi başlayan İspanya, ilk 4 dakikada farkı çift hanelere çıkardı.Çeyreğin sonunda yakaladığı seriyle farkı tekrar açan İspanya, ilk periyodu 23-14 önde tamamladı. Arjantin, 17. dakikada farkı tekrar tek hanelere çekti ve fakat İspanya soyunma odasına 43-31 önde gitti.

Final periyoduna İspanya 19 sayı farkla 66-47’lik üstünlükle girdi. Maçın sonunda farkı daha da açan İspanya, sahadan 95-75 galip ayrılarak altın madalyaya uzandı.

İKİNCİ DÜNYA ŞAMPİYONLUĞU

İspanya, tarihinde ikinci kez dünya şampiyonu oldu. İlk şampiyonluğunu bir başka Uzakdoğu ülkesi Japonya’da 2006’da yaşayan İspanyollar, 13 yıl sonra tekrar altın madalyaya uzandı. Arjantin ise 1950’de şampiyonluğa ulaştığı organizasyonda üçüncü kez final oynadı ve ikinci defa gümüş madalyada kaldı.

Öte yandan final maçının anonsörlüğünü Mustafa Özben yaptı. Anadolu Efes’in anonsörlüğünü yapan Özben, 2010 FIBA Dünya Kupası Finali ve 2014 Kadınlar Dünya Şampiyonası Finali’nden sonra Çin’de de bu görevi üstlendi.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız