birgün

24° AÇIK

SPOR 06.08.2020 20:14

Max Kruse, Union Berlin'e transfer oldu

Fenerbahçe ile olan sözleşmesini haziran ayından tek taraflı fesheden Max Kruse, Bundesliga ekiplerinden Union Berlin'e transfer oldu.

Max Kruse, Union Berlin'e transfer oldu

Almanya Birinci Futbol Ligi (Bundesliga) ekiplerinden Union Berlin, Fenerbahçe'den ayrılan Max Kruse'yi kadrosuna kattı.

Kulüpten yapılan açıklamada, Kruse ile anlaşmaya varıldığı ve 32 yaşındaki Alman futbolcunun sağlık kontrollerinin ardından yarın resmi sözleşme imzalayacağı belirtildi.

Bundesliga'ya döndüğü için mutlu olduğunu dile getiren Kruse, "Union Berlin gibi son yıllarda iyi gelişen bir kulübe geldiğim için sevinçliyim. Beni tamamen ikna eden ve zorlayan bir kulübe transfer olmak benim için önemliydi." ifadelerini kullandı.

Fenerbahçe'nin geçen sezon öncesi transfer ettiği Max Kruse, sarı-lacivertli kulüple olan sözleşmesini haziran ayında tek taraflı feshetmişti.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız