birgün

16° PARÇALI AZ BULUTLU

McDonald's Türkiye, Katarlı şirkete satıldı

Tuncay Özilhan’ın yönetim kurulu başkanlığını yaptığı Anadolu Grubu, McDonald's Türkiye'yi, 54.5 milyon dolara Katarlı Kamal Saleh Al Mana’ya ait Boheme Investment şirketine sattı.

GÜNCEL 11.05.2022 18:50
McDonald's Türkiye, Katarlı şirkete satıldı
Abone Ol google-news

Türkiye’deki McDonald’s’ların franchise (imtiyaz hakkı) işletmeciliğini yapan Anadolu Restoran, Katarlı yatırımcı Kamal Saleh Al Mana’ya satıldı.

Tuncay Özilhan’ın yönetim kurulu başkanı olduğu Anadolu Grubu Holding tarafından Kamu Aydınlatma Platformu’na yapılan açıklamaya göre Anadolu Restoran hisselerinin tamamı, 54,5 milyon dolara Al Mana’nın Viyana Merkezli Boheme Investment şirketine veya bu şirketin Türkiye’de kuracağı bir iştirake devredilecek.

Anadolu Holding, bundan şirketin borçlarının düşüleceğini ve böylece holdinge ödenecek paranın 5-6 milyon dolar civarında olacağını tahmin ettiklerini de ekledi.

Al Mana'nın, Katar'daki McDonald's restoranlarının franchise işletmeciliğini yürütmekte olan şirkette ortaklığı bulunuyor.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol