birgün

8° PARÇALI AZ BULUTLU

SİYASET 14.12.2018 09:37

Meclis’e 252 fezleke geldi

Meclis’e 252 fezleke geldi

Birgün/Ankara

TBMM’ye 26’ncı dönemde görev yapan ve yeniden seçilen milletvekilleri hakkında 252 dokunulmazlık fezlekesi sunuldu. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun 12 ayrı dosyada dokunulmazlığın kaldırılması istendi. Aralarında HDP eş Genel Başkanları Pervin Buldan ile CHP ve HDP’nin grup yöneticilerinin de bulunduğu çok sayıda milletvekillerinin yargılanabilmesi için dokunulmazlıklarının kaldırılması istendi.

28 Kasım tarihinde de 27’nci dönemin Meclis’e ulaşan ilk fezlekelerinde 21 milletvekilinin 43 dosyadan dokunulmazlıklarının kaldırılması istendi. Bunlar arasında CHP Lideri Kılıçdaroğlu hakkında da 3 dokunulmazlık dosyası bulunuyordu.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız