birgün

14° AÇIK

GÜNCEL 08.10.2020 23:58

Medeni Kanunu hedef alan Ali Edizer tabiplik görevinden açığa alındı

Medeni Kanun karşıtı sözleri ve ‘çok eşliliği’ savunan paylaşımları nedeniyle sözleşmesi feshedilen Ali Edizer, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın talimatıyla tabiplik görevinden açığa alındı.

Medeni Kanunu hedef alan Ali Edizer tabiplik görevinden açığa alındı

Medeni Kanun karşıtı sözleri ve ‘çok eşliliği’ savunan gerici paylaşımları nedeniyle Sağlık Bakanlığı Teftiş Kurulunca hakkında inceleme başlatılan ve sözleşmesi feshedilen Ali Edizer, tabiplik görevinden de açığa alındı.

AA'nın aktardığı habere göre Ali Edizer, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın talimatıyla tabiplik görevinden açığa alındı.

BAKANLIĞIN ÖNERİSİYLE GÜDÜL DEVLET HASTANESİ'NE GÖNDERİLMİŞ

Sosyal medyadaki paylaşımları sonrasında Gülhane Eğitim ve Araştırma Hastanesindeki başhekim yardımcılığı sözleşmesi feshedilen ve görevinden alınan Ali Edizer'in kadrosu, Sağlık Bakanlığı müfettişlerinin önerisiyle Güdül Devlet Hastanesi'ne gönderildi.

Edizer'in, soruşturmanın selameti açısından Bakan Fahrettin Koca'nın talimatıyla tabiplik görevinden el çektirildiği belirtildi.

Edizer hakkındaki idari soruşturma devam ediyor.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol