birgün

12° PARÇALI AZ BULUTLU

GÜNCEL 14.12.2020 10:10

Medipol'ün profesörü, tacizleri ifşa eden kadınlara 'ahlaksız' dedi!

Medipol Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Ürolog Prof. Zeki Bayraktar, uğradıkları tacizleri ve failleri sosyal medyada ifşa edenlerin başlattığı hareket için "Ahlaksız kadınlar ahlaksız erkekleri ifşa ediyor" dedi.

Medipol'ün profesörü, tacizleri ifşa eden kadınlara 'ahlaksız' dedi!

Tacize maruz bırakılan kadınların sosyal medya üzerinden başlattığı ifşa hareketine Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın Medipol Üniversitesi'nden skandal bir "yorum" geldi.

Medipol Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Ürolog Prof. Zeki Bayraktar, sosyal paylaşım sitesi Twitter hesabından paylaştığı yorumunda, tacizlerin teşhir edilmesine ilişkin "ahlaksız kadınlar ahlaksız erkekleri ifşa ediyor" ifadelerini kullandı.

Bayraktar, paylaşımını Kuran'da bulunan İsra Suresi'ndeki ilgili ayete atıf yapıp "Zinaya yaklaşma (17/32)" diyerek bitirdi.

Sosyal medya kullanıcılarından tepki gören Bayraktar, paylaşımını sildi.

medipol-un-profesoru-cinsel-saldirilari-ifsa-eden-kadinlara-ahlaksiz-dedi-816484-1.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol