birgün

20° AÇIK

GÜNCEL 03.08.2021 12:08

Mehmet Ali Erbil: Kimseye ihtiyacımız yok, başımızda devletimiz var

Şovmen Mehmet Ali Erbil, 'Help Turkey' paylaşımlarına ilişkin olarak, "Kimseye ihtiyacımız yok, başımızda devletimiz var" görüşünü dile getirdi. Çok sayıda sosyal medya kullanıcısı Erbil'e tepki gösterdi.

Mehmet Ali Erbil: Kimseye ihtiyacımız yok, başımızda devletimiz var

Türkiye'nin birçok yerinde başlayan orman yangınları devam ediyor. Ünlüler ve yurttaşlar günlerce süren yangınlara etkili müdahale yapılmaması nedeniyle 'Help Turkey' etiketiyle yardım çağrısı yapıyor.

İletişim Başkanı Fahrettin Altun'un yardım çağrılarına ilişkin yaptığı "Devletimizi aciz göstermek, devlet- millet birlikteliğimizi zayıflatmak amacıyla başlatılmıştır" açıklamasının ardından Nilüfer, Şehrazat ve Nilgün Belgün gibi ünlü isimler çağrıya destek vermediklerini açıklamıştı.

Şovmen Mehmet Ali Erbil de, Instagram hesabından 'Help Turkey' paylaşımlarına ilişkin olarak açıklamada bulundu. Erbil, "Kimseye ihtiyacımız yok, başımızda devletimiz var" görüşünü dile getirdi. Çok sayıda sosyal medya kullanıcısı da Twitter'da Erbil'e tepki gösterdi.

Yurttaşlar Erbil'e "iktidar yanlısı" sözleriyle tepki gösterdi. Mehmet Ali Erbil, Twitter'da en çok konuşulanlar listesine girdi.

sosyal-medyada-mehmet-ali-erbil-e-tepki-905790-1.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol