birgün

-1° PARÇALI BULUTLU

KADIN 02.12.2021 09:27

Mehmet Ayata isimli erkek boşandığı kadını öldürdü, iki kardeşini de yaraladı

Antalya'da ailesiyle birlikte yaşayan Hayriye Alkutay, boşandığı Mehmet Ayata tarafından tabancayla vurularak öldürüldü. Saldırıda, Hayriye Alkutay'ın iki kardeşi de yaralandı.

Mehmet Ayata isimli erkek boşandığı kadını öldürdü, iki kardeşini de yaraladı

Antalya'da 30 yaşındaki Hayriye Alkutay, boşandığı erkek tarafından öldürüldü.

Dün saat 22.00 sıralarında Döşemealtı ilçesinde meydana gelen olayda, Hayriye Alkutay'ın ailesiyle birlikte yaşadığı eve gelen Mehmet Ayata, yaşanan tartışma sırasında kurusıkıdan bozma tabancası ile ateş açtı. Hayriye Alkutay olay yerinde hayatını kaybederken, kadının kardeşleri Murat Alkutay ile Ahmet Emre Alkutay yaralandı.

Saldırı sonrası olay yerinden kaçan Mehmet Ayata, silahla birlikte polis tarafından yakalanıp gözaltına alındı.

Alkutay'ın cenazesi morga kaldırılırken, yaralı kardeşleri de hastaneye götürüldü. Hayriye Alkutay’ın 2 yaşında bir erkek ve 4 yaşında bir kız çocuğu olduğu kaydedildi. Mehmet Ayata'nın ise Bursa’da bir konut sitesinde güvenlik görevlisi olarak çalıştığı öğrenildi.

Olayla ilgili başlatılan soruşturma sürdürülüyor.

(DHA)

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol