birgün

14° PARÇALI BULUTLU

DÜNYA 20.02.2020 14:54

Meksika’da küçük kızı öldüren çift tutuklandı

Meksika polisi, cansız bedeni çöp kutusuna atılan 7 yaşındaki kız çocuğunu kaçırdığı, işkence ettiği ve öldürdüğünden şüphelenilen bir çiftini tutukladığını doğruladı

Meksika’da küçük kızı öldüren çift tutuklandı

Kaybolduktan 4 gün sonra cansız bedeni çöp kutusunda işkence yapılmış halde bulunan Fátima Aldrighett cinayetini işlediği için gözlatına alınan çift tutaklandı. Mexico City Belediye Başkanı Claudia Sheinbaum ise Twitter hesabından yaptığı açıklama ile tutuklamaları doğruladı.

BBC'de yer alan habere göre Sheinbaum yaptığı açıklamada, "Ulusal Muhafızların desteği ile, Küçük Fátima Aldrighett cinayetini işleyen failleri Meksika Eyaletindeki bir kasabada gözaltına alındı" dedi.

Çarşamba günü, polis, bir erkek ve bir kadını cinayetle bağlantısı olduğu gerekçesi ile gözaltına almıştı.

Fátima Aldrighett, 11 Şubat Salı günü öğleden sonra kaybolduğunda annesinin Mexico City'deki okulunun dışında onu almasını bekliyordu. Yerel medya, Fatima’nın annesinin trafiğe takıldığı için geç kaldığını ve küçük kızın kendi başına okul dışında beklemeye bırakıldığını bildirdi.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız