birgün

13° HAFİF YAĞMUR

Melek Mosso: İstanbul Sözleşmesi yaşatır dediğim için sahneden indirildim

Şanatçı Melek Mosso'nun, verdiği konser sırasında 'İstanbul Sözleşmesi yaşatır' dediği ve kadınlara yönelik cinsel saldırılara karşı konuşma yaptığı için sahneden indirildiği ortaya çıktı.

KADIN 27.08.2020 01:20
Melek Mosso: İstanbul Sözleşmesi yaşatır dediğim için sahneden indirildim
Abone Ol google-news

Sanatçı Melek Mosso, konser esnasında "İstanbul Sözleşmesi yaşatır" dediği ve kadınlara yönelik cinsel saldırılara karşı karşı konuşma yaptığı için sahneden indirildiğini açıkladı.

Yandaş Sabah gazetesinin Mosso'nun polis müdahalesiyle sahneden indirilmesi skandalını "Melek Mosso işin suyunu çıkardı! Melek Mosso’nun ağır siyasi göndermeleri konseri yarıda kesti…” başlığı ile vererek olayı çarpıtmasının üzerine açıklama yapan Mosso, “Tecavüzler yaşanmasın diye ses çıkardığım için sahneden indirildim. Mikrofonum elimden alındı. Evime gelip hüngür hüngür ağladım. Bu nasıl bir ahlaki değer” diye konuştu.

Mosso’nun sosyal hesabından yaptığı açıklama şöyle:

“22 Ağustos Aqua Florya konserimizde yaşanan can sıkıcı olayı Sabah gazetesinin Günaydın ekinde yalan ve yanlış bir haber olarak yazan Ömer Karahan’ı kınıyorum. Toplumsal cinsiyet eşitsizliği yüzünden öldürülen kadın arkadaşlarımın ruhuna, her konserimde armağan ettiğim ve “İstanbul sözleşmesi yaşatır” dedikten sonra söylediğim “Keklik gibi” türküsü söylenenin aksine ayakta alkışlanmıştır. Konserde olan tanıdıkları bu söylemden rahatsız olup, polisi arayıp beni sahneden inmeye zorlamışlardır. Saygımızı hiç bozmadan, polisimize zorluk çıkartmadan sahneden indik ve bunun hakkında olaylar büyümesin diye asla konuşmadık. Fakat görüyorum ki yanlış yapmışız. Konuyu siyasi bir yöne çekmeye çalışmak manasızdır. Haberi kaldırmanızı ve bir özür yazısı yayınlamanızı istiyorum. Konserin bütün ses kaydı elimizde mevcuttur.”

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol