birgün

21° AÇIK

EĞİTİM 16.07.2021 10:25

Melih Bulu, profilindeki ifadeleri kaldırarak rektör ve Boğaziçili olmadığını kabullendi

Boğaziçi Üniversitesi’nin kayyum rektörü Melih Bulu, Twitter hesabındaki tanıtım bölümünde yer alan "Rektör, Boğaziçi Üniversitesi" ifadesini kaldırdı.

Melih Bulu, profilindeki ifadeleri kaldırarak rektör ve Boğaziçili olmadığını kabullendi

Dün sabaha karşı Resmi Gazete'de yayımlanan Cumhurbaşkanı Kararı'yla atandığı Boğaziçi Üniversitesi'ndeki rektörlük görevinden aynı şekilde alınan Melih Bulu, Instagram hesabını kapatmasının ardından Twitter profilini de ‘düzenledi.’

Bulu, daha önce profiline yazdığı "Rektör, Boğaziçi Üniversitesi" ifadesini sildi ve üniversitenin resmi internet sitesine yönlendirme yapan "boun.edu.tr" linkini de kaldırdı.

Ancak Boğaziçi kampusunun fotoğrafını değiştirmedi.

melih-bulu-profilindeki-ifadeleri-kaldirarak-rektor-ve-bogazicili-olmadigini-kabullendi-899721-1.

Son hali

melih-bulu-profilindeki-ifadeleri-kaldirarak-rektor-ve-bogazicili-olmadigini-kabullendi-899722-1.

Önceki hali

Bulu, Resmi Gazete'de yayınlanan karara önce inanmamış, haberin 'yalan' olduğunu öne sürmüştü. Bulu önce "Hakkımda şu an Twitter gündeminde olan konuya cevabım yine eskiden çıkan asılsız haberle aynıdır; Peki bundan şeyin haberi var mı? Mesela benim:)" diye yazdı. Kısa süre sonra paylaşımını silen Prof. Bulu, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın fotoğrafını paylaştı. Bir süre sonra da Instagram hesabını tamamen kapattı.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol