Melih Cevdet Anday Edebiyat Ödülü bugün veriliyor

24.08.2019 13:20 GÜNCEL

BİRGÜN İZMİR

Melih Cevdet Anday Anma Günleri kapsamında düzenlenen yarışmada bu yıl roman dalında ödül kazanan Barış İnce ve Neslihan Önderoğlu’na ödülleri bu akşam düzenlenecek törenle verilecek.

Bu yıl 14.’sü Ören mahallesinde düzenlenecek Melih Cevdet Anday Anma Günleri kapsamında düzenlenecek ödül töreni sonrası Ataol Behramoğlu-Haluk Çetin ikilisi şiir ve müzik dinletisi ile sahne alacak. Etkinliğin ikinci günü olan 25 Ağustos Pazar akşamı saat 21.10'de Anadolu Rock müziğinin başarılı ismi Ali Altay konseri düzenlenecek.

İKİ ESER ÖDÜLE LAYIK GÖRÜLMÜŞTÜ

Milas Belediyesi tarafından 24–25 Ağustos tarihleri arasında Ören mahallesinde bu yıl 14.’sü düzenlenecek olan Melih Cevdet Anday Anma Günleri kapsamında düzenlenen yarışmada bu yıl iki eser ödüle layık görülmüştü.Her yıl çeşitli dallara düzenlenen Melih Cevdet Anday edebiyat ödülü bu sene roman dalında verildi. Türkiye’nin çeşitli illerinden katılan toplam 34 yazar arasında jüri tarafından yapılan değerlendirmede Barış İnce’nin “Sarsıntı” ve Neslihan Önderoğlu’nun “Yer Yüzü Yorgunları” adlı eserleri bu yılki ödülü paylaştı.

Melih Cevdet Anday Edebiyat Ödülü Barış İnce ve Neslihan Önderoğlu'nun oldu Melih Cevdet Anday Edebiyat Ödülü Barış İnce ve Neslihan Önderoğlu'nun oldu

Yarışmacılar tarafından gönderilen eserleri incelemek üzere bir araya gelen Ataol Behramoğlu, Oğuz Demiralp, Turgay Fişekçi, Sadık Aslankara ve Asuman Kafaoğlu Büke isimlerinden oluştuğu jüri üyeleri 34 yazar arasında değerlendirmede bulundu. Barış İnce’nin “Sarsıntı” ve Neslihan Önderoğlu’nun “Yer Yüzü Yorgunları” adlı eserleri arasında bir seçim yapmakta zorlanan jüri üyeleri her iki yarışmacının eserlerinin bu yılki ödülü paylaşması adına karar verdi.

melih-cevdet-anday-edebiyat-odulleri-bugun-veriliyor-616286-1.