birgün

29° AÇIK

GÜNCEL 19.05.2021 14:46

Melih Gökçek, Ankaragücü’nün küme düşmesinden Mansur Yavaş’ı sorumlu tuttu

Ankara’nın eski AKP’li belediye başkanı Melih Gökçek, Ankaragücü’nün küme düşmesinden Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ı sorumlu tutarak, “Bu başarı Mansur Yavaş’ın” dedi.

Melih Gökçek, Ankaragücü’nün küme düşmesinden Mansur Yavaş’ı sorumlu tuttu

Eski Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Mansur Yavaş’ı bu kez futbol üzerinden hedef aldı.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın Ankaragücü'ne hitaben “Daha güçlü geri geleceksin” şeklindeki paylaşımını eleştirerek, takımın Süper Lig’den düşmesinden Yavaş’ı sorumlu tuttu. AKP’li Gökçek, paylaşımında şu ifadeleri kullandı:

“BEYPAZARI’NI DA DÜŞÜRDÜ”

“40 yıllık tarihinde Ankara İlk Kez Süper Ligde takımsız kaldı. Ankaragücü iki yılda iki kez küme düştü. Bu başarı Mansur Yavaş’ın. Mansur Ankaragücü’nü Avrupa’ya taşıyacaktı. Beypazarı’na başkan olduğu yıl Beypazarıspor’u küme düşüren adamın adıdır Mansur Yavaş. Ver gazı.”

YAVAŞ'IN PAYLAŞIMI: PES ETMEK YOK

Mansur Yavaş, küme düşen Ankaragücü’ne destek vermek için “İmalat-ı Harbiye ne zaman pes etmiş ki? Başı öne eğmek, pes etmek yok. Seneye tekrar Süper Lig'e kavuşacağız” şeklinde paylaşım yapmış ve Melih Gökçek’in hedef aldığı görseli kullanmıştı.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol