birgün

5° AZ BULUTLU

Memleket Partisi'ndeki üst düzey istifaların ardından Muharrem İnce'den açıklama

Memleket Partisi'nde Parti Meclisi ve MYK'de görev yapan 6 kişi istifa etti. İstifaların ardından açıklama yapan Muharrem İnce, “Aşamada yaşanan kuruluş sancılardan kurtulmak için Olağanüstü Kurultayımızı toplayacağız” dedi. İstifa eden Gaye Usluer yaptığı açıklamada, "Gün küçük olsun bizim olsun zamanı değil. Ya kazanılacak ya da kazanılacak bir seçim sürecinin içindeyiz. Aksi düşünülemez, düşünülmemeli" ifadelerini kullandı.

SİYASET 20.06.2022 14:01
Memleket Partisi'ndeki üst düzey istifaların ardından Muharrem İnce'den açıklama
Abone Ol google-news

Memleket Partisi Genel Başkan Vekili ve Parti Sözcüsü Prof. Dr. Gaye Usluer, partisinden istifa etti.

Memleket Partisi'nde, parti yönetimindeki 6 isim istifa etti.

İstifa eden isimler şöyle:

Memleket Partisi Genel Başkan Vekili ve Parti Sözcüsü Prof. Dr. Gaye Usluer, Memleket Partisi Genel Sekreteri, PM Üyesi Prof. Dr. Hakkı Akalın, Memleket Partisi Parti Meclisi-Danışma Kurulu, PM Üyesi ve Memleket Partisi Kurucu Üyesi Meryem Şengül Kala, Memleket Partisi PM Üyesi ve Parti Genel Saymanı Serkan Ufuk Akgün, Memleket Partisi PM Üyesi Prof. Dr. Ali Rıza Büyükuslu ve Memleket Partisi Parti Meclisi-Memleket Partisi Kurucu Üyesi Dr. Oğuz Giray.

GAYE USLUER'DEN AÇIKLAMA

Prof. Dr. Gaye Usluer, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, Memleket Partisi'nden istifa ettiğini bildirdi.

Usluer, açıklamasında şunları ifade etti:

"Gün küçük olsun bizim olsun zamanı değil. Ya kazanılacak ya da kazanılacak bir seçim sürecinin içindeyiz. Aksi düşünülemez, düşünülmemeli. Ülkemiz için köprüden önce son çıkış gibi görünen, alternatifi ya da aksini düşünmek bile istemeyeceğim sürece, isteyerek ya da istemeyerek olumsuz katkıda bulunuyor olmak en büyük endişem. Bu duygu ve düşüncelerle Memleket Partisinden istifa ettiğimi bilgilerinize sunuyorum. Süreçteki yol arkadaşlarıma tek tek teşekkür ediyorum. Aydınlık bir Türkiye, çocuklarımız için aydınlık ve huzurlu bir gelecek dilerim."

YENİ GÖREVLENDİRMELER AÇIKLANDI

Partiden yapılan açıklamada, Merkez Yönetim Kurulu toplantısında oy birliğiyle Genel Başkan Vekilliği'ne Nurdan Şahin Demirbağ'ın, Parti Sözcülüğü'ne İpek Özkal Sayan'ın seçildiği bildirildi.

İNCE'DEN AÇIKLAMA

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, partisindeki üst düzey istifaların ardından açıklama yaptı. İnce, sosyal medya hesabından paylaştığı mesajda, “Aşamada yaşanan kuruluş sancılardan kurtulmak için Olağanüstü Kurultayımızı toplayacağız” dedi.

İnce’nin mesajı şöyle:

“17 Mayıs 2021’de kurduğumuz Memleket Partimiz, yaşadığı tüm sancılı süreçlere rağmen kısa sürede seçime girme hakkını kazandı. Bu aşamada yaşanan kuruluş sancılardan kurtulmak için Olağanüstü Kurultayımızı toplayacağız. Birlikte başaracağız. Geleceğimizi geri alacağız.”

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol