birgün

28° AÇIK

EKONOMİ 10.07.2021 15:31

Memleketten yoksulluk manzaraları: Market açılışında bazı ürünlere indirim yapıldı, uzun kuyruklar oluştu

Kocaeli'nin Derince ilçesinde, market açılışında bazı ürünlere indirim yapıldı, yurttaşlar uzun kuyruklar oluşturdu. Seyhan Doğan isimli yurttaş, 5 saat sıra beklediğini belirterek, "Koronavirüs nedeniyle tedirgin olduk ama yapacak bir şey yok" dedi.

Memleketten yoksulluk manzaraları: Market açılışında bazı ürünlere indirim yapıldı, uzun kuyruklar oluştu

Kocaeli'nin Derince ilçesinde, market açılışında bazı ürünlere indirim yapıldı. Market önünde uzun kuyruklar oluştu.

Derince ilçesi D-100 yolu kenarında açılışı yapılan markette bazı ürünler, indirim uygulanarak, satışa sunuldu. Yüzde 50'ye varan indirimi duyan yurttaşlar, market önünde uzun kuyruklar oluşturdu.

DHA'nın aktardığı habere göre, market sahibi Anıl Bayraktar, "Açılışını yaptığımız mağazamıza yoğun katılım var. Yüzde 50’ye varan indirimler uyguluyoruz. Dışarıda insanların birikmesinin asıl sebebi, içeri koronavirüs nedeniyle metrekare sayısına göre insan almamız" dedi.

'5 SAAT KUYRUKTA BEKLEDİM'

İlk kez böyle izdihamla karşılaştığını belirten Seyhan Doğan, "Ben saat 08.30’dan beri bekliyorum. 5 saat oldu, anca alışveriş yapabildim. Hava da çok sıcak, başım ağrıdı sıcaktan. Maskem sürekli takılıydı. O da çok bunalttı. Koronavirüs nedeniyle tedirgin olduk ama yapacak bir şey yok. Bir kere sıraya girmiş bulunduk" diye konuştu.

Yoğunluktan dün alışveriş yapamadığı için bugün tekrar geldiğini söyleyen Recep Gedik de "2 saattir sıradayım, bekliyorum. İçeri girebileceğimi umuyorum. Maskemizi takıyoruz, ama şu an mesafemizi korumak gibi bir şansımız yok. Birazcık bir mesafe bile bıraksak araya biri kaynıyor. İçerisi de çok kalabalık. Herkes bunun bilincinde ama yapacak bir şey yok" dedi.

yurttaslar-kuyrukta-market-acilisinda-bazi-urunlere-indirim-yapildi-uzun-kuyruklar-olustu-897490-1.

yurttaslar-kuyrukta-market-acilisinda-bazi-urunlere-indirim-yapildi-uzun-kuyruklar-olustu-897491-1.

yurttaslar-kuyrukta-market-acilisinda-bazi-urunlere-indirim-yapildi-uzun-kuyruklar-olustu-897492-1.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol