birgün

-1° HAFİF KAR YAĞIŞLI

GÜNCEL 06.12.2021 15:03

Memur-Sen 3600 ek gösterge için tarih verdi, memur maaşlarına düzenlemeyi duyurdu

Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, 3600 ek gösterge çalışmalarının 2020 yılında geçerli olacak asgari ücretin belirlenmesinin ardından başlanacağını açıkladı. Memur maaşlarında düzenlemeye ilişkin de konuşan Yalçın, "Ek zamla ilgili ocak ayının 15'ine ilk maaşlara yetişecek şekilde elimizden gelen yüm gayreti ortaya koyacağız" dedi.

Memur-Sen 3600 ek gösterge için tarih verdi, memur maaşlarına düzenlemeyi duyurdu

Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın "3600 ek gösterge konusunda, asgari ücret belli olduktan sonra komisyonu topluyoruz" dedi.

Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın ve bağlı sendikaların genel başkanları Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin ile görüştü. Ali Yalçın, görüşmenin ardından Bakanlık önünde basın açıklaması yaptı. Yalçın, bakanlıkla mutabakata varıldığını ifade ettiği açıklamasında, "3600 ek gösterge konusunda, asgari ücret belli olduktan sonra komisyonu topluyoruz. Çalışmalara başlayacağız" ifadelerini kullandı.

KAMU ÇALIŞANLARINA EK ZAM

Kamu çalışanlarına ilişkin ek zamla ilgili de konuşan Yalçın, “Ocak ayında memur maaşlarına yansıyacak şekilde ek protokolle alım gücünü yükseltme konusunda mutabık kaldık” diye konuştu. Yalçın, "Ek zamla ilgili ocak ayının 15'ine ilk maaşlara yetişecek şekilde elimizden gelen yüm gayreti ortaya koyacağız" dedi.

AA

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol