birgün

28° AÇIK

Memura 'pardon' deyip 4 yıllık maaşı istediler

Babasının 1995 yılında Hizbullah üyelerince öldürüldüğü gerekçesiyle 'şehit' sayılmasının ardından devlet memuru olan Yaşar Tüylü, sanıkların delil yetersizliğinden beraat etmesi üzerine görevinden alındı. 3,5 yıl boyunca ödenen maaşı geri istendi.

GÜNCEL 03.05.2022 07:57
Memura 'pardon' deyip 4 yıllık maaşı istediler
Abone Ol google-news

Diyarbakır'da imamlık yapan babası Bekir Tüylü'nün Hizbullah üyelerince 1995'te öldürüldüğü gerekçesiyle şehit sayılmasının ardından devlet memuru yapılan Yaşar Tüylü, babasının ölümüne ilişkin davada sanıkların delil yetersizliğinden beraat etmesi üzerine görevinden alınarak yaklaşık 3,5 yıl ödenen maaşı geri istendi.

Konuyu yargıya taşıyan Tüylü'nün memuriyete iadesine karar verildi. Tüylü’nün avukatı Emrullah Gözcü şunları söyledi:

"Müvekkile 4 yıl sonra 'Pardon senin babanı şehit edenler delil yetersizliğinden beraat etti, senin memuriyet de gitti' demişler ardından da o 4 yıl çalışarak alnının teriyle aldığı maaşları faiziyle geri iade istemişler. Bir kişi nasıl bu şekilde mağdur edilir insan anlam veremiyor. Bu haksızlığa açtığımız davayı kazandık hem baba şehit sayıldı hem de memuriyetini geri kazandık. Aldığı maaşları faiziyle geri almak için açtıkları dava devam ediyor. İnşallah onu da yakın zamanda kazanacağız. Yaşar bey şu anda memur olarak çalışmaya devam ediyor."

AA

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol